Odstąpienie od umowy

Dokładamy wszelkich starań, byś był zadowolony ze swojego zakupu. Prosimy jednak, żebyś dobrze przemyślał swój wybór - zwłaszcza w przypadku produktów wyprodukowanych na zamówienie według Twojej specyfikacji. Pamiętaj również, że kolory na Twoim monitorze mogą odbiegać od rzeczywistego odcienia z uwagi na różne ustawienia. Jeśli masz wątpliwości, zadzwoń lub napisz do nas.

Mamy nadzieję, że na tej stronie jesteś z czystej ciekawości. Jeśli jednak naprawdę chcesz odesłać nam swoje zamówienie, powinieneś poinformować nas o tym fakcie w ciągu 14 dni (czyli przesłać nam drogą pocztową lub mailową oświadczenie o odstąpieniu od umowy). Aby ułatwić Ci tę procedurę, poniżej znajdziesz do pobrania wzór oświadczenia, które możesz wypełnić, ale nie jest to obowiązkowe. Pieniądze za odesłany towar zwrócimy w ciągu 14 dni od otrzymania od Ciebie oświadczenia o odstąpieniu od umowy. Mamy jednak prawo wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania rzeczy lub do czasu dostarczenia przez Ciebie dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej. Pamiętaj także, że ponosisz koszty przesyłki zwracanego towaru.

Prawo do odstąpienia od umowy przysługuje tylko osobom fizycznym, w przypadku zakupu produktów "na firmę", to prawo nie obowiązuje. 

Jak skorzystać z prawa odstąpienia od umowy?

Aby  skorzystać  z  prawa  odstąpienia  od umowy,  muszą  Państwo  poinformować  nas - MAKE HOME Hubert Świątek, ul. Krajowa 17, 62-025 Kostrzyn, +48 798 33 55 66, sklep@makehome.pl - o swojej  decyzji  o  odstąpieniu  od  niniejszej umowy w drodze jednoznacznego oświadczenia (na przykład pismo wysłane pocztą, faksem lub  pocztą  elektroniczną). Mogą  Państwo  skorzystać  z  wzoru  formularza  odstąpienia  od umowy, jednak nie jest to obowiązkowe.  Aby  zachować  termin  do  odstąpienia  od umowy, wystarczy, aby wysłali Państwo informację  dotyczącą  wykonania  przysługującego Państwu  prawa  odstąpienia  od  umowy  przed upływem terminu do odstąpienia od umowy.

1. Konsument, który zawarł ze Sprzedawcą umowę na odległość, ma prawo odstąpić od umowy bez podawania przyczyny w terminie 14 dni od dnia objęcia rzeczy w posiadanie przez Konsumenta lub wskazaną przez niego osobę trzecią inną niż przewoźnik.   

2. Prawo odstąpienia od umowy nie przysługuje Konsumentowi w odniesieniu do umów, w której przedmiotem świadczenia jest rzecz nieprefabrykowana, wyprodukowana według specyfikacji Konsumenta lub służąca zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb.

3. Aby odstąpić od umowy, Konsument musi poinformować Sprzedawcę o swojej decyzji o odstąpieniu od umowy w drodze jednoznacznego oświadczenia - na przykład pismo wysłane pocztą tradycyjną lub pocztą elektroniczną.

4. Konsument może skorzystać ze wzoru formularza odstąpienia od umowy dostępnego pod adresem https://makehome.pl/odstapienie, jednak nie jest to obowiązkowe.

5. Aby zachować termin do odstąpienia od umowy, wystarczy, aby Konsument wysłał informację dotyczącą wykonania przysługującego Konsumentowi prawa odstąpienia od umowy przed upływem terminu do odstąpienia od umowy.

6. W przypadku odstąpienia od umowy, Sprzedawca zwraca Konsumentowi wszystkie otrzymane od Konsumenta płatności niezwłocznie, nie później niż 14 dni od dnia, w którym Sprzedawca został poinformowany o wykonaniu prawa odstąpienia od umowy.

7. Jeżeli Konsument wybrał sposób dostarczenia rzeczy inny niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez Sprzedawcę, Sprzedawca nie jest zobowiązany do zwrotu Konsumentowi poniesionych przez niego dodatkowych kosztów.

8. Jeżeli Sprzedawca nie zaproponował, że sam odbierze rzecz od Konsumenta, może wstrzymać się ze zwrotem płatności otrzymanych od Konsumenta do chwili otrzymania rzeczy z powrotem lub dostarczenia przez Konsumenta dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.

9. Konsument ponosi bezpośrednie koszty zwrotu rzeczy.

10. Konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.

Wersja do pobrania:  Formularz odstąpienia od umowy