×

Bezpieczne i trwałe zapachy do domu

Odpowiedni zapach stanowi we wnętrzu rodzaj dekoracji, wystroju i aranżacji. Wpływa na nasze emocje, samopoczucie oraz nadaje pomieszczeniu charakter i klimat. Warto wybierać naturalne dyfuzory zapachowe z patyczkami, gdyż w odróżnieniu od świec nie wymagają pełnej kontroli i nadzoru.

Jak działają naturalne zapachy do domu i jak odpowiednio je stosować?

Dyfuzory zapachowe roztaczają wokół siebie przez całą dobę przyjemną i jednocześnie dyskretną woń. Co najważniejsze odświeżają, ale nie przytłaczają.

Potocznie dyfuzory zapachowe nazywane są często patyczkami.

Cały zestaw składa się z trzech elementów: buteleczki lub karafki, olejku zapachowego oraz kilku, rattanowych patyczków. Niezwykle istotne w uwalnianiu zapachu w domu są właśnie owe patyczki. Pochłaniają one olejek i uwalniają woń poprzez ewaporację. Co oznacza to trudne słowo? Ewaporacja to nic innego jak zjawisko parowania, czyli proces obejmujący zmianę stanu skupienia. Ujmując temat jeszcze prościej, jest to przechodzenie danej substancji z fazy ciekłej, w fazę gazową, zazwyczaj na powierzchni cieczy.

Sam proces jednak nie wystarczy, aby uzyskać cudowny i trwały efekt wypełnienia wnętrza przyjemną i subtelną nutą zapachową. Specyficzna budowa wspomnianych wyżej patyczków odgrywa tutaj ogromną rolę. W ich wnętrzu znajdują się wąskie kanaliki, którymi to właśnie zapach przedostaje się coraz wyżej, aż do górnej części, nie zaś od razu i bezpośrednio do powietrza.

Patyczki w dyfuzorach służą również regulacji natężenia i intensywności zapachu w pomieszczeniu. Jeśli lubimy oraz oczekujemy silnego i nasyconego zapachu, możemy do falkonu włożyć od razu wszystkie patyczki. Bywa też tak, że wolimy subtelną i delikatną nutę. Wówczas zaczynamy od dwóch, trzech patyczków i powoli dokładamy kolejne, aż do uzyskania preferowanego efektu.

Użytkowanie zapachów do domu jest niezwykle proste. Po umieszczeniu patyczków we flakoniku z olejkiem zapachowym, jedyne czego musimy pilnować, to regularnego ich obracania. Najlepiej wyznaczyć sobie do tego jeden, stały dzień w tygodniu.

Zapachy do wnętrz– jakie zachować środki ostrożności?

Mimo, że z pozoru zapachy do wnętrz wydają nam się produktem całkowicie bezpiecznym, istnieje kilka ważnych środków ostrożności, które koniecznie trzeba mieć na uwadze przy ich codziennym stosowaniu. Po pierwsze, nie powinno się stawiać dyfuzora w pobliżu źródeł ciepła, takich jak na przykład grzejnik czy kominek. Przede wszystkim ze względu na to, że olejki zapachowe są materiałem wyjątkowo łatwopalnym. Pod żadnym pozorem zatem nie wolno podpalać nasączonych patyczków. Kolejną kwestią jest ich wydajność. W cieple zdecydowanie przyśpiesza się zużycie produktu. Zapachom nie służy także bezpośrednia ekspozycja na promienie świetlne. Dyfuzor najlepiej spełnia swoją funkcję ustawiony mniej więcej na wysokości jednego metra, w środkowej części pomieszczenia.

Zapach do domu posiada swoją anatomię – poznajmy ją

Zapachy do pomieszczeń wytwarzane są w taki sam sposób jak prawdziwe perfumy. Są wielowymiarowe i zmieniają się każdego dnia od momentu otwarcia flakonu.

Dyfuzory zapachowe posiadają trzy nuty:

1. Górne, tak zwane nuty głowy, które tworzą pierwsze wrażenie, wyczuwane od razu na samym początku. Te nuty są wyjątkowo intensywne, po czasie pozostawiają po sobie jedynie delikatny ślad.

2. Środkowe, czyli nuty serca, które nadają charakter zapachu. Są silne i dominujące oraz stanowią najistotniejszy element bukietu.

3. Dolne to tak zwane nuty podstawowe, tworzące bazę zapachu. Tutaj mamy do czynienia z najcięższymi i długo wyczuwalnymi nutami. Są one niejako tłem dla nut serca. Dzięki nim uzyskujemy prawdziwą głębię zapachu.

Co wyróżnia zapachy do domu z oferty Make Home?

Nasza bogata oferta dyfuzorów zapachowych to nie tylko wyjątkowe aromaty, ale także piękny i oryginalny design. Różnorodne kształty i formy flakonów sprawiają, że zapachy nie tylko ubiorą nasz dom w cudowne nuty, ale także będą doskonałą dekoracją wnętrza.

Zapachy w naszym sklepie internetowym dopieramy niezwykle starannie i sumiennie. Wszystkie olejki zapachowe stworzone zostały na bazie naturalnych składników, pochodzących z Prowansji. Esencja zapachowa stanowi 80% objętości, dzięki czemu przyjemną woń będziemy czuć naprawdę przez długi czas.

Do wyboru mamy standardowe flakoniki z patyczkami, ale także piękne, szykowne dyfuzory, idealne na prezent dla bliskiej osoby, oraz zapachy w formie sprayu.

Jak dobierać zapachy do pomieszczeń?

Dobierając dyfuzory do danych pomieszczeń musimy zwrócić uwagę na określone zadania przypisane danym nutom zapachowym. Lawenda i rumianek, dla przykładu, wywołuje uczucie spokoju, owocowe zapachy poprawiają nastrój, a cytrusy ożywiają.

Poniżej przykładowe zapachy dedykowane określonym pomieszczeniom w domu.

Zapach do sypialni:

Moonlight - intensywnie owocowy i ciepły zapach, który poprawi nastrój i stworzy intymną oraz przytulną atmosferę w naszej sypialni.

Zapach do salonu:

Bamboo Leaves - świeża nuta bambusa, cytrusów i róży doskonale orzeźwią, ale też poprawią humor domowników

Zapach do biura:

Sandalwood & Orange- energetyzujący aromat drzewa sandałowego i cytrusów zadziała w przestrzeni biurowej jak pozytywny bodziec do działania

Zapoznaj się już dziś z naszą bogatą ofertą zapachów od Make Home! Udekoruj swój dom piękną i subtelną nutą, którą pomożemy Ci dobrać idealnie do Twojego charakteru!

Menu

Ustawienia

Stwórz darmowe konto, aby zapisywać ulubione produkty.

Zaloguj się / Rejestracja

Please sign in first.

Zaloguj się