Pufa uzupełnia wnętrze

Pufa uzupełnia wnętrze

Urządzając pokój dzienny czy młodzieżowy, wstawiamy meble wypoczynkowe dostosowane do potrzeb wszystkich lokatorów. Problem w tym, że często ogranicza nas powierzchnia pomieszczenia. Kiedy salon może pomieścić jedynie niewielką kanapę albo gdy mały pokój nastolatka nie pozwala na wstawienie dodatkowych miejsc siedzących, genialnym rozwiązaniem są pufy, które od lat cieszą się dużą popularnością, a obecnie przeżywają prawdziwy renesans.

Pufa to doskonałe rozwiązanie zarówno do salonu, sypialni, jak i pokoju Twojej pociechy. Można kupić pufę, która wraz z zestawem wypoczynkowym będzie stanowić komplet. Można też wybrać coś w zupełnie w innym klimacie. Taka pufa może podkreślić charakter pomieszczenia i przykuje uwagę Twoich gości.  

Pufa nie tylko do siedzenia

Pufa sprawdzi się nie tylko jako podnóżek przy fotelu lub dodatkowe siedzisko dla gości. Taki mebel jest bardzo praktyczny. Jeśli nie masz za dużo miejsca w salonie, pufa o sztywnej konstrukcji może posłużyć jako mały stolik kawowy. To także dodatkowa powierzchnia do przechowywania. Tę funkcję szczególnie docenią właściciele małych mieszkań. Nawet w zwykłej, małej pufie z odchylanym siedziskiem można zmieścić sporo rzeczy. Niewątpliwą zaletą puf jest ich mobilność. Są lekkie, więc można je przenosić bez problemu do innego pomieszczenia. Te większe są zazwyczaj wyposażone w kółka. 

Pufy

Najpopularniejsze typy puf

Obecnie najczęściej wybierane są pufy pasujące do kompletu wypoczynkowego czy innych mebli w pomieszczeniu. Niektóre kanapy mają specjalne przystawki, w których schowane są dwie pufy. Inny wariant stanowi szeroka pufa stanowiąca przedłużenie narożnika. 

Do salonów w stylu klasycznym bardzo często wybierane są również pufy w stylu dworskim, pikowane, na profilowanych nóżkach, prostokątne lub okrągłe. Tego typu pufy są najczęściej wykonane ze szlachetne welurów w głębokich, nasyconych barwach. Do nowoczesnych aranżacji zdecydowanie bardziej pasują pufy o prostych geometrycznych kształtach. Pufy kwadratowe i prostokątne świetnie współgrają z prostymi meblami i designerskimi dodatkami. 

Oprócz tradycyjnych rozwiązań na szczególną uwagę zasługują również worki do siedzenia i pufy, które pełnią funkcje leżaków. Dzięki styropianowemu wypełnieniu taki worek dopasowuje się do kształtu ciała, odciąża kręgosłup i pomaga zachować wygodną pozycję ciała. Taka pufa będzie zatem idealnym uzupełnieniem pokoju dziecięcego – wygodny worek będzie miejscem do odpoczynku i relaksu lub czytania książek. Pufa to uniwersalny dodatek nie tylko do salonu czy pokoju nastolatka. W przedpokoju lub holu sprawdzą się bowiem pufy ze schowkiem na buty czy drobne przedmioty.