×

Szezlong – czym jest i jakie są cechy charakterystycznego tego mebla?

Szezlong to wyjątkowy rodzaj mebla wypoczynkowego. Jego kształt przypomina podłużny fotel. Dzisiaj jest znany i dostępny dla każdego. Kiedyś był synonimem luksusu i bogactwa. Nazwa „szezlong” pochodzi z języka francuskiego i w dosłownym tłumaczeniu oznacza „długie krzesło”. Największą popularnością szezlong cieszył się w XVIII i XIX wieku, gdy królował na francuskich dworach. Szezlongi dawniej były bogato zdobione dekoracyjnymi pikowaniami i rzeźbionymi nogami. Do dzisiaj forma szezlongów uległa licznym przeobrażeniom i obecnie mebel ten występuje w rozmaitych i bardzo ciekawych odsłonach.

Jak wygląda dzisiaj szezlong do salonu?

Współcześnie dzieli się szezlongi tapicerowane na dwa typy: klasyczne i nowoczesne. Modele stylizowane, o nieregularnej linii oparcia, z welurowym obiciem będą idealne dla miłośników stylu francuskiego i glamour. Dla fanów wnętrz i dodatków minimalistycznych oraz lofotwych stworzono nowoczesne szezlongi, które pozbawione są dekoracji. Nowoczesny szezlong do salonu to mebel o prostym, symetrycznym i zaokrąglonym kształcie, wykończony różnymi typami tkanin obiciowych, od ekoskór, po nowoczesne plecionki, na welurach kończąc.

Warto pamiętać, ze w przypadku szezlongów, wybór tkaniny obiciowej odgrywa ogromną rolę. Chodzi tutaj nie tylko o kwestie estetyczne, ale przede wszystkim praktyczne. Odpowiednio dobrany materiał nada szezlongowi stylu oraz charakteru. Jeśli w domu masz małe dzieci lub zwierzęta, zwróć szczególną uwagę na tkaniny PET Friendly i beclean.

Nowoczesny szezlong do salonu to mebel zazwyczaj niski, którego siedzisko wyprofilowane zostało w łagodny łuk i opiera się na prostych, minimalistycznych nóżkach. Zdarza się, że przy modernistycznych aranżacjach zupełnie rezygnuje się z nóg w szezlongu lub jego konstrukcja opiera się tylko na jednej nodze.

Szezlong tapicerowany to mebel niezwykły, do którego wiele osób wzdycha. Trzeba jednak podkreślić, że w małych wnętrzach może przytłoczyć pomieszczenie. Idealnie sprawdzi się w dużych, przestronnych salonach. Warto pokusić się o umieszczenie szezlonga w centralnym punkcie salonu. Będzie to wyjątkowo oryginalnym i nowoczesnym rozwiązaniem oraz nada aranżacji stylu i klasy.

Szezlong tapicerowany to mebel jedyny w swoim rodzaju. Z jego pomocą możemy w naszej prywatnej przestrzeni stworzyć domową strefę relaksu. Świetnie sprawdzi się w jako szezlong do czytania, szezlong do biura, szezlong do sypialni. Jedynym warunkiem jest metraż. Szezlongi kochają przestrzeń i potrzebują sporo miejsca, aby zabłysnąć i odpowiednio się prezentować.

Ilu z nas, patrząc na kuszący, opływowy kształt szezlonga, nie pomyślało, że ma ochotę wygodnie się na nim ułożyć i odpocząć? Właśnie w takim celu stworzono ten rodzaj mebla. Ma nam służyć do relaksu, wypoczynku oraz odpowiednio dbać o kręgosłup. Układając się na wygodnym szezlongu możemy się zdrzemnąć, poczytać ulubioną książkę lub posłuchać muzyki.

Nowoczesny szezlong z podnóżkiem od Make Home to minimalistyczna, piękna bryła, którą możemy specjalnie, na życzenie klienta, wykonać w każdym rodzaju i kolorze tkaniny. Zapoznaj się z naszą bogatą ofertą tkanin obiciowych, a może zdecydujesz się stworzyć swój własny, niepowtarzalny szezlong?

Menu

Ustawienia

Stwórz darmowe konto, aby zapisywać ulubione produkty.

Zaloguj się / Rejestracja

Please sign in first.

Zaloguj się