Filtruj według
Cena
Kolor podstawowy
Szerokość
cm cm
Głębokość
cm cm
Filtruj

Biurka dla dzieci

Nie tylko dorośli potrzebują wygodnego miejsca do pracy - biurko dla dzieci jest równie ważne. Wszak najmłodsi też uczą się i bawią przy biurku – rysowanie, kolorowanie, ćwiczenie pisania i liczenia. Trzeba zapewnić im do tego odpowiednią przestrzeń, a biurka dziecięce są najlepszym rozwiązaniem. Czym kierować się przy wyborze mebli dla naszych pociech? Mamy sprawdzone podpowiedzi.

Biurka dziecięce - wielkość

Dziecko w wieku szkolnym będzie spędzało za biurkiem naprawdę sporo czasu – podczas zabawy, nauki, odrabiania lekcji, a czasami również grając w gry komputerowe. Niestety schorzenia kręgosłupa są jedną z najczęstszych przypadłości diagnozowanych wśród najmłodszych. Dlatego też tak istotne jest to, jakie biurko wybierzesz dla swoich dzieci - tylko odpowiednio dobrane zapewni maluchom komfort i prawidłową postawę.

O czym nie można zapominać, wybierając biurko dziecięce? Wymiary są niesamowicie istotne. Powinny pasować do wzrostu i postawy dziecka, ale jednocześnie mebel musi zmieścić się w pokoju. W związku z tym często decydujemy się na biurko dziecięce małe, które nie zabierze wiele miejsca, a zapewni przyjemny kąt do nauki.

Mimo to należy jednak pamiętać o dobraniu rozmiarów biurka do wzrostu dziecka. Pierwszoklasista zazwyczaj mierzy około 115-125 cm wzrostu – biurko powinno więc mieć ok. 55 cm wysokości oraz blat o szerokości 60-75 cm i głębokości 50-55 cm. Oczywiście wraz z wiekiem wymiary te będą się zmieniać, jeśli nie chcesz więc co chwilę kupować nowego mebla, postaw na taki z regulowanym blatem – opowiemy o nich więcej za chwilę.

Rodzice często decydują się także na podwójne biurko dla dzieci. Kiedy biurko dla dzieci podwójne jest dobrym rozwiązaniem? W przede wszystkim w sytuacji, gdy dwójka maluchów mieszka w jednym pokoju. Wtedy biurko dziecięce podwójne pozwala nie tylko na zaoszczędzenie miejsca, ale również na wydzielenie strefy do nauki od strefy do snu. Wystarczy dobrać dwa krzesła, dwa wygodne łóżka, przytulny dywanik, kilka ozdób i funkcjonalny pokój gotowy! Biurko dziecięce dwuosobowe to dobry pomysł również w sytuacji, gdy naszą pociechę często odwiedzają inne dzieci – wtedy mali przyjaciele mają miejsce, by wspólnie uczyć się lub kolorować.

Regulowane biurka dla dzieci

Ogromnym zainteresowaniem cieszą się także biurka dziecięce z regulacją. Cóż, pociechy szybko rosną, a regulowane biurko dla dzieci pozwala im dłużej korzystać z jednego mebla.

Biurko z regulacją wysokości dla dzieci i dopasowane, regulowane krzesło to idealne rozwiązanie. Wszak odpowiednia pozycja jest bardzo istotna, zwłaszcza dla tak młodego kręgosłupa. Biurko dziecięce z regulacją wysokości dba nie tylko o aspekt zdrowotny, a także o kwestie finansowe. Dzięki temu nie musimy przecież co chwilę kupować nowego mebla. A co za tym idzie – zmieniać co chwilę całego wystroju. Właśnie z tych powodów biurka dziecięce regulowane cieszą się tak ogromnym zainteresowaniem.

Na co więc zwracać uwagę kupując nowe biurko dziecięce? Regulowana wysokość, ciekawy kolor, estetyka i gust naszych pociech – to recepta na sukces.

Biurka dziecięce drewniane

W przypadku wyboru mebli dla dzieci bardzo ważne są także materiały wykorzystane do produkcji. Wyjątkowo trwałym i porządnym wyborem będzie biurko dziecięce drewniane. Drewno jest naprawdę wytrzymałe i nawet przy częstym użytkowaniu posłuży przez wiele lat.

Bardzo częstym wyborem jest biurko dziecięce sosnowe, które łączy niesamowity wygląd, solidność i wytrzymałość, a wszystko to w naprawdę atrakcyjnej cenie. Biurka dla dzieci sosnowe prezentują się bardzo dobrze już w naturalnej odsłonie, ale co istotne – można je malować farbami na praktycznie każdy kolor. Kolejno wystarczy dopasować pozostałe meble, poduszki, zasłony i dodatki i Twoja pociecha na pewno będzie zachwycona swoim nowym pokojem.

Menu

Ustawienia

Stwórz darmowe konto, aby zapisywać ulubione produkty.

Zaloguj się / Rejestracja