Filtruj według
Kategorie
Cena
Kolor
Materiał przeważający
Filtruj

Lampy

Lampy są jednym z najistotniejszych elementów wyposażenia domu i mieszkania. Oświetlenie pozwala nam bowiem na uzyskanie we wnętrzu odpowiedniego klimatu i na utrzymanie dłuższej aktywności, niż wynikałoby to jedynie z korzystania ze światła słonecznego. Co więcej, modne lampy stanowią nie tylko główne źródło oświetlenia, ale pomagają również dzielić całą przestrzeń na poszczególne obszary. I co równie ważne – nowoczesne lampy to wyjątkowo istotny element dekoracyjny.

Jakie lampy wybrać, by stworzyć wnętrze, z którego nie będziemy chcieli wychodzić? Podpowiadamy!

Lampy w każdym stylu

Wybierając lampy warto zwrócić uwagę na jedną kwestię. Elementy oświetlenia powinny oczywiście wyróżniać się swoją stylistyką, jednak nie tyle, by zakłócać przyjętą we wnętrzu kompozycję – powinny ją subtelnie podkreślać. W związku z tym na rynku znajdziemy lampy zaprojektowane we wielu wiodących stylach.

Jednym z największych bestselletów są bez wątpienia lampy glamour. Modele te często zachwycają szklanymi lub kryształowymi zdobieniami, wieloma punktami świetlnymi i złotą bądź srebrną podstawą. Te eleganckie wyróżniki cudownie odbijają światło i przepięknie komponują się z welurowymi sofami, pikowanymi ławami i zasłonami zaciemniającymi.

Równie popularne stały się lampy industrialne. Przesadnym nie będzie stwierdzenie, że styl loftowy to idealnie skomponowana mieszanka kilku motywów - industrialnego, vintage, minimalistycznego i retro. Warto więc pamiętać, że w tego typu wnętrzach oświetlenie gra pierwsze skrzypce i stanowi o charakterze danej przestrzeni. Wybierając lampy loftowe należy więc wykazać się dużym zaangażowaniem. Styl loftowy to meble z drewna, skórzane lub welurowe sofy, metalowe regały i surowe ściany z czerwonej cegły – każdy z tych elementów należy podkreślić odpowiednim punktem świetlnym, dopełniając całość stylizacji.

Lampy do salonu

Salon to pomieszczenie, w którym spędzamy najwięcej czasu. Co więcej, często dzieli się na strefy – wypoczynkową, kuchenno-jadalnianą czy strefę do pracy. Dlatego wybierając lampy do salonu, trzeba zdecydować się zarówno na oświetlenie sufitowe, punktowe i stojące. Na szczęście nowoczesne lampy do salonu dostępne są w wielu różnych stylach i kolorach, dzięki czemu z pewnością dobierzemy idealne oświetlenie dla siebie.

Jeśli urządzasz salon w stylu glamour, zwróć uwagę na eleganckie lampy do salonu. Modele te są bogato zdobione, idealnie więc dopasują się do takiego wnętrza. Lampy z kryształkami świetnie odnajdą się także w salonach klasycznych, z kolei te z materiałowym kloszem mogą dopełnić wnętrze vintage.

Lampy do salonu loft natomiast będą świetnie nadawać się do pomieszczeń industrialnych, nowoczesnych, a nawet skandynawskich. Lampy loft robią niesamowite wrażenie! Często osłonięte są metalowym kloszem i wiszą na długim, metalowym przewodzie bądź łańcuchu. Mogą przybierać również formę gołych żarówek. Minimalizm w pełnej klasie!

Lampy do sypialni

Równie istotnym elementem wyposażenia są lampy do sypialni. W sypialni relaksujemy się przed snem, często czytając ulubioną książkę. Dlatego poza oświetleniem sufitowym, nie mniej istotne są tu lampki nocne, które najczęściej kładziemy na stoliku tuż przy łóżku. Warto jednak pamiętać, że lampki do czytania mogą przybierać również formę kinkietów powieszonych nad ramą łóżka, dzięki takiemu rozwiązaniu na stoliku nocnym oszczędzimy sporo miejsca.

Modne lampy do sypialni występują w wielu przeróżnych odsłonach i stylach. Bez problemu znajdziemy lampy do sypialni glamour, loftowe, nowoczesne, klasyczne czy minimalistyczne. Pamiętaj, że wybierając oświetlenie do sypialni, liczy się nie tylko wygląd lampy, ale również barwa światła. W związku z tym, że sypialnia to miejsce odpoczynku, najlepszym rozwiązaniem będzie więc światło emitowane przez żarówki o barwie ciepłej lub lekko ciepłej - dzięki temu pomieszczanie stanie się przytulne, co pomoże nam zrelaksować się po całym dniu przy ulubionej lekturze.

Menu

Ustawienia

Stwórz darmowe konto, aby zapisywać ulubione produkty.

Zaloguj się / Rejestracja