×

Fotele z Make Home — piękne i wygodne.

Wybierz z nami swój ulubiony fotel.

Gdzie wstawić fotel?

Nawet w najmniejszym mieszkanku możesz pozwolić sobie na fotel, bo fotel to kawałek własnego świata. Świetny do czytania, oglądania telewizji czy relaksu przy wpadających przez okno promieniach słońca.

W wielkim mieszkaniu dodatkowo fotele mogą pełnić funkcję reprezentacyjną. Zamiast narożnika czy dużej sofy można wstawić małą kanapę z fotelami.

W sypialni fotel sprawdzi się jako piękny dodatek do toaletki albo wygodny fotel z podnóżkiem, gdy chcesz odpocząć w ciszy swej sypialni.

W jadalni i kuchni wcale nie trzeba rezygnować z foteli. Nowoczesne formy, wysokie nóżki sprawiają, że fotele świetnie sprawdzają się też w tej przestrzeni. Dodatkowym atutem może być specjalna tkanina z system BeClean, który zapobiega brudzeniu i ułatwia czyszczenie tapicerki.

Zobacz nasz elegancki fotel do jadalni i salonu: fotel na nóżkach do jadalni, elegancki fotel do salonu, fotel do salonu w stylu skandynawskim.

Fotel uszak

Za tą nieco śmieszną nazwą skrywa się prawdziwy bestseller ostatnich dekad. To fotel z wysokim oparciem, zaokrąglającym się na szczycie w formie uszu. Sprawia wrażenie jakby fotel otulał nas swoim pluszem.

Uszaki mają raczej niskie nóżki, ale widoczne, często o fantazyjnych kształtach. Wysokie podłokietniki sprawiają wrażenie, jakbyśmy siedzieli w bezpiecznym kokonie.

Fotele uszaki mają swoją długą historię, ale nam kojarzą się przede wszystkim z tym, że co dobre nigdy się nie starzeje.

Jeśli szukasz fotela z wysokim oparciem, przytulnego i nowoczesnym wzornictwie wybierz uszaka, a zostanie z tobą na wiele lat.

Te fotele mają swoją bardziej lub mniej fantazyjne odmiany. Dalej bardzo popularne są uszaki retro, ale doganiają je prostsze w formie uszaki nowoczesne.

Do uszaka niezbędny jest podnóżek. Odpoczynek jest bardziej komfortowy, gdy damy odpocząć także naszym nogom.

Zobacz, za co klienci kochają uszaki: fotel uszak w kwiaty, komfortowy fotel uszak na nóżkach, wygodny uszak przed telewizor

Fotele w stylu angielskim i ludwikowskim— absolutna klasyka

Pierwsze skojarzenie ze słowem fotel biegnie w stronę ciężkich, pluszowych, wyłożonych poduchami, miękkich foteli w stylu angielskim. Idealnych przed kominek, do długich rozmów o polityce, na długie deszczowe popołudnia. W Make Home mamy tak miękkie i głębokie fotele angielskie, ale z nowoczesnym designem. Ukłon w stronę starej Anglii, ale z nutką nowoczesności.

Styl ludwikowski to francuska klasyka, która może nie wydawać się dziś zbyt atrakcyjna ze swoim nawiązaniem do historycznego stylu królewskiej Francji. Jednak w Make Home udało nam się ożywić i unowocześnić ten styl. Dodajemy Ludwikom kolor, elegancję, to „coś” co sprawia, że chce się go koniecznie mieć w domu. Czy wolisz styl angielski, czy ludwikowski?

Zobacz, czym się różnią: fotel w stylu angielskim Chesterfield, fotel w stylu ludwikowskim

Fotele na biegunach

To znowu nieprzemijająca klasyka choć przez moment wydawało się, że odeszła wraz z kołyską. Ciągle jednak powraca w tradycyjnych lub całkowicie nowatorskich design. W naszym sklepie mamy propozycję, która jest połączeniem wygodnego, miękkiego fotela na biegunach, idealnego do sypialni lub na dywanik przed kominkiem. Drugi projekt to klasyczny biały fotel idealny na werandę lub taras w stylu prowansalskim. Huśtamy się, żeby odpocząć, zebrać myśli, odciążyć plecy. Tak, tak bujak ma duże znaczenie zdrowotne — zwiększa przepływ krwi, zmniejsza ból stawów i pomaga w odchudzaniu, bo tylko dzięki przyjemnemu bujaniu spalamy 150 kc. Może ktoś powie, że to niewiele, ale i tak więcej niż przy zwykłym siedzeniu.

Zobacz nasze propozycje do domu i na balkon lub taras: biały fotel bujany na taras lub balkon nowoczesny fotel bujany do sypialni

Fotele na nóżkach i kółkach

Nóżki ułatwiają przesuwanie foteli, ale pełnią też funkcję ozdobną. Zwłaszcza długie i wysokie nogi nadają lekkości. Fotele z takim ozdobnikiem świetnie się sprawdzą w nowoczesnych, industrialnych wnętrzach, zwłaszcza jeśli będą metalowe. Nóżki drewniane zaś to klasyka wnętrz w stylu skandynawskim. Konieczne trzeba je pokazać. Kółka to oczywiście bardziej element funkcjonalny, ułatwiający przesuwanie mebli i zabezpieczający podłogę przed zarysowaniem.

Sprawdź, które nasze fotele mają nogi, a które kółka: fotel w stylu skandynawskim na drewnianych nóżkach, fotel do sypialni z wysokimi nóżkami, fotel obrotowy do biurka na kółkach

Fotele kubełkowe

Skąd ta nazwa? Z tego, że fotele te przypominają małe kubełki, w których możesz się zatopić bez reszty. Małe, ale zapewniają komfort siedzenia, gdyż wyposażone są w podłokietniki i wygodne oparcie. Niektóre posiadają też możliwość obracania się, co daje miłe uczucie relaksu i wygody w pracy. Tak w pracy! Gdyż fotel ten może służyć także w biurze jako elegantsza wersja fotela biurowego. Zobacz koniecznie czy nie potrzebujesz takiego cuda u siebie: fotel do biura obrotowy, fotel do salonu lub biura

Menu

Ustawienia

Stwórz darmowe konto, aby zapisywać ulubione produkty.

Zaloguj się / Rejestracja

Please sign in first.

Zaloguj się