Filtruj według
Cena
Kolor podstawowy
Szerokość
cm cm
Wysokość
cm cm
Głębokość
cm cm
Filtruj

Regały zamknięte

Urządzając dom czy mieszkanie chcemy, aby nasze wnętrza były nie tylko estetyczne, ale również funkcjonalne. Wszyscy doskonale rozumiemy, jak ważna jest odpowiednia ilość miejsca do przechowywania. Wykorzystujemy w tym celu różne meble – narożnik z dodatkowym pojemnikiem na pościel, komoda, szafa, regał zamknięty. I właśnie na regałach chcielibyśmy się dziś skupić.

Regały zamknięte to wyjątkowo uniwersalne meble o szerokim zastosowaniu. Najczęściej wykorzystujemy je jako regały zamknięte na książki, ale to niejedyna możliwość, jaką oferują. Pojemne wnętrze regału pozwoli Ci w wygodny i uporządkowany sposób przechowywać wiele rzeczy, a z zewnątrz mebel będzie prezentował się niesamowicie.

Regały zamknięte - wymiary

Regały zamknięte występują w wielu formach, kolorach i stylach. Bardzo istotny jest również rozmiar regału. Na jaki warto się zdecydować? Wiele zależy od tego, co chcemy w nim przechowywać i jak dużym pomieszczeniem dysponujemy. Nasi klienci najczęściej wybierają:

• regał zamknięty 60 cm – to całkiem spora szerokość, która pozwoli Ci na przechowywanie zarówno dokumentów, pudełek z osobistymi rzeczami, jak i ubrań czy dodatkowej pościeli. Regały o takim rozmiarze często spotykamy w salonie, sypialni lub sypialni gościnnej.

• regał zamknięty 50 cm – to idealny kompromis pomiędzy niewielkim, zgrabnym meblem, a satysfakcjonującą ilością miejsca do przechowywania. Regały w tym rozmiarze z powodzeniem pomieszczą ważne dokumenty, segregatory i notatki w domowym gabinecie, a także wszystkie niezbędne rzeczy osobiste nastolatka – może więc stanąć także w pokoju młodzieżowym czy dziecięcym.

• regał zamknięty 40 cm – takie regały najczęściej stawiamy w jadalni i przechowujemy w nich zastawę stołową, szklanki, filiżanki i kieliszki. Długi i wąski mebel prezentuje się naprawdę dobrze i nie zajmuje wiele miejsca.

Warto pamiętać, że producenci mebli dbają o to, by nowoczesne meble, w tym również i regały, wyróżniały się niesamowitym designem. Dlatego bardzo często regały zamknięte wykorzystujemy również podczas aranżacji salonu. Jeśli dysponujesz większym pomieszczeniem zdecyduj się na regał zamknięty wysoki – dzięki temu będziesz mieć jeszcze więcej miejsca na wszystkie przedmioty. W przypadku mniejszych wnętrz możesz wybrać regał niski zamknięty – nie przytłoczy pomieszczenia, a doda mu lekkości.

Regały częściowo zamknięte

Bardzo popularnym rozwiązaniem są także regały częściowo zamknięte. Takie nowoczesne witryny z przeszklonymi elementami wyglądają bardzo designersko, a przy tym łączą w sobie dwie, ważne funkcjonalności – w części zamkniętej możesz umieścić wszystkie rzeczy, które nie powinny być na widoku, a za szklaną witryną estetyczne bibeloty, rodzinne zdjęcia czy pamiątki.

Regał zamknięty z półkami i szklaną witryną idealnie sprawdza się np. w jadalni. Za szkłem można umieścić eleganckie kieliszki do wina lub szampana, a w części zamkniętej dodatkową zastawę stołową czy obrusy.

Regał zamknięty z szufladami z kolei bardzo dobrze sprawdza się w domowych gabinetach – w szufladach możemy schować bowiem segregatory z ważnymi dokumentami, notatki do zrealizowanych projektów czy firmowe faktury. To także doskonały mebel do salonu – szuflady bez problemu pomieszczą rodzinne albumy ze zdjęciami, a nawet dodatkowe koce, poszewki na poduszki czy okazjonalne dekoracje.

Oczywiście z regałów można korzystać w wielu pomieszczeniach. Nic nie stoi na przeszkodzie, by regał zamknięty postawić w sypialni i przechowywać w nim pościel czy ręczniki bądź w pokoju młodzieżowym czy dziecięcym – wszak wszyscy doskonale wiemy, jak wiele ważnych osobistych przedmiotów potrafią zgromadzić nasze pociechy.

Menu

Ustawienia

Stwórz darmowe konto, aby zapisywać ulubione produkty.

Zaloguj się / Rejestracja