×

Regały zamknięte

Urządzając dom czy mieszkanie chcemy, aby nasze wnętrza były nie tylko estetyczne, ale również funkcjonalne. Wszyscy doskonale rozumiemy, jak ważna jest odpowiednia ilość miejsca do przechowywania. Wykorzystujemy w tym celu różne meble – narożnik z dodatkowym pojemnikiem na pościel, komoda, szafa, regał zamknięty. I właśnie na regałach chcielibyśmy się dziś skupić.

Regały zamknięte to wyjątkowo uniwersalne meble o szerokim zastosowaniu. Najczęściej wykorzystujemy je jako regały zamknięte na książki, ale to niejedyna możliwość, jaką oferują. Pojemne wnętrze regału pozwoli Ci w wygodny i uporządkowany sposób przechowywać wiele rzeczy, a z zewnątrz mebel będzie prezentował się niesamowicie.

Regały zamknięte - wymiary

Regały zamknięte występują w wielu formach, kolorach i stylach. Bardzo istotny jest również rozmiar regału. Na jaki warto się zdecydować? Wiele zależy od tego, co chcemy w nim przechowywać i jak dużym pomieszczeniem dysponujemy. Nasi klienci najczęściej wybierają:

• regał zamknięty 60 cm – to całkiem spora szerokość, która pozwoli Ci na przechowywanie zarówno dokumentów, pudełek z osobistymi rzeczami, jak i ubrań czy dodatkowej pościeli. Regały o takim rozmiarze często spotykamy w salonie, sypialni lub sypialni gościnnej.

• regał zamknięty 50 cm – to idealny kompromis pomiędzy niewielkim, zgrabnym meblem, a satysfakcjonującą ilością miejsca do przechowywania. Regały w tym rozmiarze z powodzeniem pomieszczą ważne dokumenty, segregatory i notatki w domowym gabinecie, a także wszystkie niezbędne rzeczy osobiste nastolatka – może więc stanąć także w pokoju młodzieżowym czy dziecięcym.

• regał zamknięty 40 cm – takie regały najczęściej stawiamy w jadalni i przechowujemy w nich zastawę stołową, szklanki, filiżanki i kieliszki. Długi i wąski mebel prezentuje się naprawdę dobrze i nie zajmuje wiele miejsca.

Warto pamiętać, że producenci mebli dbają o to, by nowoczesne meble, w tym również i regały, wyróżniały się niesamowitym designem. Dlatego bardzo często regały zamknięte wykorzystujemy również podczas aranżacji salonu. Jeśli dysponujesz większym pomieszczeniem zdecyduj się na regał zamknięty wysoki – dzięki temu będziesz mieć jeszcze więcej miejsca na wszystkie przedmioty. W przypadku mniejszych wnętrz możesz wybrać regał niski zamknięty – nie przytłoczy pomieszczenia, a doda mu lekkości.

Regały częściowo zamknięte

Bardzo popularnym rozwiązaniem są także regały częściowo zamknięte. Takie nowoczesne witryny z przeszklonymi elementami wyglądają bardzo designersko, a przy tym łączą w sobie dwie, ważne funkcjonalności – w części zamkniętej możesz umieścić wszystkie rzeczy, które nie powinny być na widoku, a za szklaną witryną estetyczne bibeloty, rodzinne zdjęcia czy pamiątki.

Regał zamknięty z półkami i szklaną witryną idealnie sprawdza się np. w jadalni. Za szkłem można umieścić eleganckie kieliszki do wina lub szampana, a w części zamkniętej dodatkową zastawę stołową czy obrusy.

Regał zamknięty z szufladami z kolei bardzo dobrze sprawdza się w domowych gabinetach – w szufladach możemy schować bowiem segregatory z ważnymi dokumentami, notatki do zrealizowanych projektów czy firmowe faktury. To także doskonały mebel do salonu – szuflady bez problemu pomieszczą rodzinne albumy ze zdjęciami, a nawet dodatkowe koce, poszewki na poduszki czy okazjonalne dekoracje.

Oczywiście z regałów można korzystać w wielu pomieszczeniach. Nic nie stoi na przeszkodzie, by regał zamknięty postawić w sypialni i przechowywać w nim pościel czy ręczniki bądź w pokoju młodzieżowym czy dziecięcym – wszak wszyscy doskonale wiemy, jak wiele ważnych osobistych przedmiotów potrafią zgromadzić nasze pociechy.

Menu

Ustawienia

Stwórz darmowe konto, aby zapisywać ulubione produkty.

Zaloguj się / Rejestracja