×

Szafy

Duża szafa – jak ją wybrać?

Szafa to mebel, przy wyborze którego kierujemy się przede wszystkim funkcjonalnością. Duża szafa ma przede wszystkim pomieścić jak najwięcej ubrań. Nie bez znaczenia jest tu też oczywiście dobry design, a połączenie funkcji praktycznej i wizualnej może czasami okazać się wyzwaniem. W naszej ofercie znajdziesz jednak to, czego potrzebujesz.

Szafa dwudrzwiowa czy trzydrzwiowa – wybór należy do Ciebie. Zdecyduj się na mebel, który z jednej strony będzie spełniał wymagania praktyczne, a z drugiej wpisze się w stylową aranżację. Niezależnie od tego czy lubisz styl minimalistyczny, czy odwrotnie – jesteś miłośnikiem bogatych zdobień, bez problemu wybierzesz coś dla siebie.

Najważniejsze jest to, aby przy dopasowywaniu szafy skupić się na najważniejszych kwestiach, jakimi są: pojemność, jak najlepsza organizacja wnętrza, wysokiej jakości materiały, które zapewnią trwałość mebla. Komponując ofertę Make Home, wybieramy szafy właśnie przez pryzmat tych zalet.

Szafa dla dziecka

Wybierając szafę dla dzieci, liczy się z kolei to, aby wpisała się ona w gusta najmłodszych, a przy tym pomieściła ich wszystkie ubrania. Może okazać się, że to dzieci są bardziej wybredne od rodziców, dobrze jednak sugerować się ich opinią i stworzyć pokój ich marzeń.

W przypadku szafy dla dziecka konieczne jest zwrócenie uwagi na materiały, z jakich wyprodukowano mebel. My proponujemy meble pokryte ekologicznymi farbami wodnymi, które nie wywołują ani nie nasilają objawów alergii. Jeśli chodzi o młodsze dzieci, niezwykle funkcjonalny okaże się system cichego zamykania. Dzięki nim żadne trzaśnięcie nie wybudzi najmłodszych nawet z najpłytszego snu.

Innym wyzwaniem jest szafa do pokoju młodzieżowego. Wbrew wielu opiniom, że meble w tym pokoju powinny być kolorowe, my uważamy, że najlepszym rozwiązaniem są te w neutralnych barwach. Dlaczego? Po pierwsze gust nastolatka bardzo szybko się zmienia, a tym samym nietypowe faktury mogą się po prostu po krótkim czasie znudzić. Po drugie natomiast pokój młodzieżowy zwykle sam w sobie jest upstrzony plakatami, akcesoriami czy zdjęciami, co w połączeniu z kolorowymi meblami daje kuriozalny efekt.

Gdzie powinna stać szafa?

Duża szafa to wyzwanie szczególnie dla niewielkich przestrzeni. Dlatego zamiast od razu porywać się na trzydrzwiową szafę, warto zastanowić się nad mniejszym modelem, który nie zagraci wnętrza. Najlepszym miejscem na szafę jest przedpokój lub sypialnia. W przedpokoju stanie się idealnym miejscem na przechowywanie kurtek czy płaszczy, w sypialni z kolei na pomieszczenie ubrań.

Menu

Ustawienia

Stwórz darmowe konto, aby zapisywać ulubione produkty.

Zaloguj się / Rejestracja

Please sign in first.

Zaloguj się