×

Obrazy z Make Home — gustowne wykończenie wnętrza

Obrazy ozdoby ścienne dopełniają dzieła aranżacji pokoju. Bez nich po prostu czegoś brakuje we wnętrzu. To ty jesteś arbitrem, który decyduje, co Ci się podoba! Nie trzeba od razu pytać tych, którzy mają się za koneserów sztuki, aby piękne, oryginalne i gustowne obrazy kupić - nie tylko w galerii, ale właśnie - w Make Home. Nie tylko dla siebie, bo przecież obraz to świetny pomysł na prezent na ślub czy parapetówkę.

Obrazy malowane ręcznie

Malują dla nas polscy artyści, co jest dla nas szczególnie ważne, gdyż chcemy wspierać polskich twórców. Obrazy malowane są na płótnie naciągniętym na sosnowe krosno o grubości 3,5 cm. W zależności od przestrzeni, którą dysponujesz możesz wybrać obrazy prostokątne lub kwadratowe. Nie trzeba się jednak sztywno trzymać zasad i można stworzyć na ścianie małą, ale niepowtarzalną galerię różnorodnych obrazów.

Obrazy drukowane na płótnie

Obrazy na płótnie to drukowane fotografie. To świetna alternatywa dla tradycyjnego malarstwa. Miłośnicy fotografii powinni być usatysfakcjonowani naszą propozycją. Jest tańsza, co wcale nie pomniejsza jej walorów estetycznych. Wręcz przeciwnie, obrazy drukowane na płótnie mają fantastyczne kolory, odzwierciedlają naturę lub wyjątkowe miejsca, które chciałoby się odwiedzić. Obrazy te są lekkie, dlatego bez problemu mogą zawisnąć nawet na najcieńszych ścianach.

Jak wieszać obrazy?

Najlepiej trzymać się złotych zasad, chyba że lubisz eksperymentować i masz do tego prawdziwie artystyczny zmysł. Zazwyczaj wieszamy obraz tak, aby jego środek był na wysokości oczu, czyli mniej więcej ok. 150-160 cm nad podłogą. Nawet jeśli chcesz powiesić kilka obrazów o różnej wielkości obok siebie, też należy się trzymać tej zasady, gdyż da nam poczucie harmonii i ułatwi decyzję. Dla odważnych polecamy stworzenie galerii obrazów lub całej ściany dekoracji. Można dać upust swojej artystycznej wizji, mieszając obrazy ręcznie ze zdjęciami czy plakatami.

Obrazy do salonu

Salon bez obrazu, choćby jednego, jest niekompletny, a puste ściany są zimne i bez wyrazu.

W stylu skandynawskim świetnie sprawdzą się obrazy przywodzące na myśl naturę, w prostych drewnianych ramach. Chłodne kolory, błękity, zielenie i biel. Styl ten lubi oszczędność i minimalizm, ale bez przesady.

Na drugim krańcu wnętrzarskich ulubieńców mamy jungle, ostatni krzyk mody, zrodzony z miłości do kolorów i zieleni. Jeśli kochasz kwiaty, monstery, bluszcze, kaktusy i egzotyczne flamingi, znajdziesz je w naszych obrazach.

Klasyka oczywiście zawsze się sprawdza. Jest bezpieczna i ładna, ale nie powinna być nudna. Dlatego konieczne są dodatki, które przykują uwagę i nadadzą salonowi ten ciekawy akcent. Polecamy obrazy w kolorze złota, srebra czy mieniących się elementów. W salonie klasycznym nie powinno się szokować treścią czy formą, ale można pobawić się fakturą i nadać nawet zwykłym np. piórom na obrazie trochę niecodziennego uroku i trójwymiarowości.

Nowoczesny styl musi mieć odbicie przede wszystkim w nowoczesnej sztuce na ścianach. Tutaj nie należy bać się kolorów, niespotykanych treści czy nowatorskiego podejścia do tematu. Jeden mocny akcent czy cała galeria? W Make Home spełnimy wszystkie pomysły.

Zobacz nasze propozycje obrazów do salonu:

• obraz do salonu w stylu jungle: ręcznie malowany obraz na płótnie – Liście MHD0-10-41

• obraz do salonu w stylu nowoczesnym: obraz ręcznie malowany na płótnie – Abstrakcja III MHD0-10-45

Obrazy do sypialni

W sypialni potrzebujemy ciszy i ukojenia. Dekoracje powinny podkreślać spokój tego miejsca. Świetnie sprawdzą się tu morskie klimaty przywodzące na myśl szum oceanu oraz motywy z drzewami. Wyjątkowo dobrze na nastrój wpływają brzozy ze swoją jasną korą i delikatnymi listkami.

Obrazy do kuchni

W kuchni chcemy mieć jak najwięcej szafek i wiszących półeczek. Ale i tu jest miejsce na małe obrazki czy ciekawe dekoracje. W kuchni sprawdzą się doskonale motywy roślinne i zwierzęce.

Zobacz nasze flamingi:

• obraz do kuchni: FLAMING — obraz nadrukowany na płótnie MHD0-10-01

Obrazy do przedpokoju

Przedpokój nie musi być zagraconym miejscem, gdzie tylko zostawia się ubrania i parasolki. To miejsce, które na naszych gościach ma zrobić pierwsze wrażenie i najlepiej, żeby było ono jak najlepsze. Nawet w wąskim korytarzu warto zadbać o mały akcent na ścianie: ciekawą ozdobę, a w większym holu wieszak w kształcie głowy nosorożca, która może stać się oryginalnym wieszakiem lub obraz, który zada szyku temu pomieszczeniu. Obraz do przedpokoju nie musi wiele kosztować. Ważne, aby tworzyć ciekawy akcent już na progu domu.

Zobacz naszą propozycję:

• obraz do przedpokoju: obraz drukowany na płótnie farby MHD0-02-02

Obrazy do pokoju dziecięcego

W pokoju dziecięcym też nie powinno zabraknąć sztuki. Gust dziecka kształtuje się od najmłodszych lat. Obrazki wesołych zwierzątek na pewno spodobają się dzieciom.

Wybierz coś z naszej propozycji:

• obrazy do pokoju dziecięcego: ręcznie malowany obraz na płótnie — Króliczek

Obrazy do biura

Współczesne biura muszą posiadać swój styl, a zwłaszcza jeśli są to branże kreatywne lub związane z modą, lub urodą. Klient chce się dobrze czuć także w poczekalni. Dlatego warto zadbać nie tylko o miękkie sofy, ale również o wystrój ścian. W biurze można pozwolić sobie na awangardę, mocniejsze akcenty przykuwające wzrok, jeśli chcemy pokazać naszą firmę jako miejsce kreatywnego rozwoju. Natomiast jeśli chcemy, klienta wprawić w dobry nastrój i wyciszyć, lepiej postawić na naturę w obrazach malowanych ręcznie lub drukowanych. W nowoczesnych biurach doskonale sprawdzają się akcenty urbanistyczne, dynamiczne ukazujące ruch i energię wielkich miast.

Wybierz obraz zgodny z duchem twojego biura:

• obraz w mocnym folkowym stylu: ręcznie malowany obraz na płótnie — Kobieta folk

• obraz drukowany na płótnie: obraz drukowany na płótnie łabędź MHD0-02-06

Menu

Ustawienia

Stwórz darmowe konto, aby zapisywać ulubione produkty.

Zaloguj się / Rejestracja

Please sign in first.

Zaloguj się