×

Hokery do domu

Hokery zyskują na popularności – dziś kojarzą się głównie z wyspami i barami kuchennymi, a nie wyłącznie z pubami. Coraz częściej spotykamy je w prywatnych wnętrzach i to w różnych stylach. Bo hokery, tak samo jak inne meble, mogą przybierać różnorodne formy – od zupełnie nowoczesnych po stylizowane na zabytkowe czy bogato zdobione.

W ofercie zwykle znajdziecie hokery z drewna, metalu czy tworzyw sztucznych. Nie mniej znane są też te tapicerowane czy skórzane, często o bardzo ciekawej fakturze. Jednak niezależnie od materiału, hokery zawsze wyglądają stylowo i dodają wnętrzu elegancji i szyku. Dzięki nim wygodne spożywanie posiłków jest możliwe nawet w przypadku ograniczonego metrażu.

Dlaczego hokery są dobrym pomysłem?

Zalety hokerów mogą zaskakiwać. Wniosą one do wnętrza przede wszystkim oryginalny styl, ale i wygodę. Pozwalają one na funkcjonalne wykorzystanie przestrzeni we wnętrzu z wykorzystaniem m.in. kuchennej wyspy. Sprawdzają się tutaj w codziennych sytuacjach, takich jak śniadanie i obiady czy podczas spotkań ze znajomymi.

Hokery dobrze sprawdzają się również ustawione przy stole barowym, gdzie są alternatywą dla tradycyjnego stołu z krzesłami. Rozwiązanie to okaże się szczególnie praktyczne, gdy mamy ograniczoną przestrzeń, a jednocześnie chcemy wyodrębnić z niej miejsce na jadalnię.

Hokery do jadalni i kuchni

Jak zatem wybrać hokery do jadalni, które będą spełniały i wizualną i praktyczną funkcję? Po pierwsze - najważniejsze jest to, aby hokery były dla nas po prostu wygodne. Dlatego warto wybrać hokery z udogodnieniami, takimi jak możliwość regulacji wysokości, która pozwoli dopasować mebel bezpośrednio do wzrostu użytkownika. Trzeba też zwrócić uwagę na rodzaj i jakość materiału oraz sposób wykończenia krzeseł – kształt siedziska i nóg.

Kolejną kwestią jest oczywiście estetyka. Hokery powinny być dopasowane nie tylko do stylu stołu, ale i do całości wnętrza. W ten sposób stworzymy spójną i harmonijną przestrzeń. Wobec tego, stołki drewniane bądź tapicerowane wpiszą się w klimat klasycznej czy rustykalnej aranżacji. Z kolei obrotowe hokery z tworzywa sztucznego czy ekoskóry idealnie oddadzą charakter nowoczesnego wnętrza.

Dobrym pomysłem jest też zwrócenie uwagi na funkcjonalność materiałów, dzięki której czyszczenie hokerów będzie przebiegać szybko i bezproblemowo. To szczególnie ważne w przestrzeni kuchennej, wymagającej wyjątkowej dbałości o czystość. Wybór odpowiednich hokerów to zatem gwarancja wygody, funkcjonalności i dobrego stylu w każdym wnętrzu.

Menu

Ustawienia

Stwórz darmowe konto, aby zapisywać ulubione produkty.

Zaloguj się / Rejestracja

Please sign in first.

Zaloguj się