×

Narożniki do salonu z Make Home - meble na lata

Narożniki to duże meble z modułów złożonych pod kątem prostym w literę L lub U. Mogą być lewo-, prawo- lub dwustronne. To ostatnie oznacza, że konkretny mebel dostępny jest w dwóch wariantach do wyboru.

Jak wybrać narożnik do salonu?

Narożnik to mebel, od którego wiele się wymaga. W salonie mogą korzystać z niego wszyscy domownicy dlatego dobrze, aby pasował do potrzeb ich wszystkich.

Narożnik powinien być:

Dekoracyjny, gdyż jest to duży, widoczny mebel kupowany zwykle na lata. Do niego dopasowuje się wystrój pokoju.

Wygodny do spania, wypoczynku, spędzania czasu z rodziną.

Praktyczny, czyli łatwy do czyszczenia oraz przechowywania pościeli.

Wielofunkcyjny tak, aby spanie, wypoczynek i przechowywanie były na najwyższym poziomie.

Łatwy w obsłudze, aby jego rozkładanie i składanie było proste i przyjemne.

Jak widać wybór idealnego narożnika może być trudny jednak w Make Home zawsze jesteśmy gotowi podpowiedzieć najlepsze rozwiązanie.

Narożnik będzie dobrym wyborem, jeśli:

• Masz dużą przestrzeń w domu lub pokój w mieszkaniu, który możesz urządzić na typowy salon dla wypoczynku rodziny i przyjmowania gości. Wtedy narożnik przez większość czasu będzie spełniał funkcję wypoczynkową ale w przypadku przyjazdu gości będzie dodatkowym łóżkiem.

• Kiedy masz duży pokój, ale jednocześnie pełni on funkcję sypialni i salonu. Potrzebujesz przestrzeni do spania, ale nie możesz sobie pozwolić na typowe łóżko do sypialni. Wtedy narożnik idealnie spełni swe zadanie. W nocy będzie wygodnym łóżkiem a w dzień miejscem do spędzania wolnego czasu.

Narożnik z funkcją spania

Jeśli rogówka ma służyć głównie wygodnemu odpoczynkowi nocnemu, należy rozważyć kilka aspektów przed kupnem:

Wielkość narożnika, czyli duża powierzchnia spania. Dla dwóch osób minimalna szerokość do spania to 120 cm a długość powinna być o 20 cm dłuższa od najwyższej osoby, która na nim śpi.

• Mechanizm rozkładania narożnika. Jeśli codziennie trzeba go składać i rozkładać, mechanizm tego procesu musi być jak najwygodniejszy. Jednym z nich jest system delfin, który polega na wyciągnięciu spod siedziska materaca na specjalnym wózku.

Materiał, z którego zrobiony jest materac. Pianka poliuretanowa to świetny składnik na materace, które nie hodują roztoczy, a zwłaszcza jest to dobry wybór dla alergików. Jest też wytrzymała i służy na wiele lat. Przeciw odkształceniom zaś działają sprężyny faliste lub bonell. Warto zwrócić uwagę na te elementy przy zakupie narożnika do spania.

Pojemnik na pościel. Zawsze dobrze, kiedy w narożniku jest dodatkowy schowek, ale jest to koniecznością, jeśli codziennie musimy ścielić łóżko i chować pościel.

Zobacz koniecznie, jak komfortowo możesz spać na narożniku z Make Home:

narożnik z funkcją spania i systemem rozkładania delfin

Narożnik bez funkcji spania

Narożniki raczej ze swojej zasady są wyposażone w funkcję spania, ale może się zdarzyć, że jest ona tylko dodatkiem, a główną funkcją takiego narożnika jest wypoczynek lub dekoracja. Jeśli szukasz takiego narożnika, który bardzo rzadko będzie spełniał funkcję łóżka, warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów:

Wygodne siedziska. Wygodniej siedzi się na trochę wyższych meblach zwłaszcza osobom starszym. Oczywiście to zależy od głównej funkcji mebla. Czy ma być on przytulną kanapą do oglądania kina domowego, czy miejscem spotkań przyjaciół, którzy co chwila będą sięgali do zakąsek na stoliku? Jeśli to drugie to takie głębokie, zapadające się kanapy mogą być niewygodne.

Zagłówki, podłokietniki i oparcia. Istotny element dla miłośników wielogodzinnych maratonów filmowych. W naszej ofercie posiadamy narożnik z regulowanymi zagłówkami i podłokietnikami, co daje wyjątkowy komfort, gdyż każdy może ustawić sobie wysokość na odpowiednim dla niego poziomie

Materiał obiciowy trwały i łatwy w czyszczeniu.

Mechanizm rozkładania nie jest tak istotny można więc wybrać typ belgijski, czyli tzw. sedak. Chyba że narożnik w ogóle będzie pozbawiony tej funkcji więc wybór już jest zupełnie prosty.

• Można sobie podarować również pojemnik na pościel, chociaż w domu zawsze się przyda dodatkowe miejsce.

Masz wolny róg w pokoju? Koniecznie zobacz nasze dekoracyjne narożniki

Narożnik w stylu skandynawskim

To prostota, chłodne kolory i nieodłączne elementy drewna. Dlatego do tego stylu polecamy narożniki z drewnianymi ozdobnymi nóżkami. narożnik w stylu skandynawskim

Narożnik w stylu klasycznym

Klasyka zawsze się podoba, jest to styl elegancki i bezpieczny. Do takiego salonu polecamy narożniki pikowane, które wniosą powiew wielkiego świata. elegancki narożnik w stylu klasycznym

Narożnik w stylu industrialnym

Lofty, poddasza, cegła, metalowe ozdoby to serce stylu industrialnego. Tu świetnie pasują kanapy ze skóry lub welurowe w mocnych kolorach z metalowymi nóżkami. narożnik z metalowymi nóżkami do stylu industrialnego

Narożnik w stylu nowoczesnym

Styl prosty, funkcjonalny trochę surowy, ale wszystko w najwyższym gatunku. Polecamy nasz narożnik z funkcją ruchomych zagłówków i podłokietników. nowoczesny narożnik z ruchomymi zagłówkami

Menu

Ustawienia

Stwórz darmowe konto, aby zapisywać ulubione produkty.

Zaloguj się / Rejestracja

Please sign in first.

Zaloguj się