Filtruj według
Cena
Szerokość
cm cm
Wysokość
cm cm
Głębokość
cm cm
Filtruj

Jest uniwersalny i bardzo funkcjonalny. I chociaż wydaje się, że mógłby być nudny i oczywisty, nic bardziej mylnego. Styl nowoczesny, bo o nim mowa, nie stwarza ograniczeń w projektowaniu,  dzięki czemu  możesz stworzyć wyjątkowe i praktyczne miejsce dla siebie i swoich najbliższych. 

Styl nowoczesny zrodził się pod koniec XIX wieku jako przejaw buntu przeciwko przepychowi i bogatym zdobieniom. To wtedy powstały rewolucyjne formy, takie jak syntetyzm czy oszczędność detali. Jego podstawowe założenie, do dziś pozostaje niezmienne: ma być prosto i funkcjonalnie. 

Przemyślana kolorystyka

Bazowe kolory, które pasują do nowoczesnego wnętrza to biel, czerń, szarość i beż. Ich paletę możemy uzupełnić o kolory bardziej wyraziste, takie jak czerwony, zielony czy złoty lub miedziany. Niezmiennie popularny od dłuższego czasu jest też błękit, idealnie korespondujący z szarością.Warto przy tym pamiętać, że intensywne kolory powinny być obecne w minimalnej ilości, na detalach i dodatkach.

Dekorując ściany możemy pozostać przy tradycyjnej farbie albo wykorzystać zupełnie nowe rozwiązania, jak beton dekoracyjny, panele 3D lub płytki ceramiczne. Jeżeli marzy nam się szybka rewolucja, doskonałym rozwiązaniem będzie również tapeta imitująca cegły, koniecznie w odcieniu bieli.

Najczęściej używanym materiałem do wykończenia podłóg w stylu nowoczesnym jest drewno. Warto zainteresować się dużymi jednobarwnymi deskami. Innym rozwiązaniem mogą być wielkoformatowe płytki ceramiczne, wykładzina winylowa czy beton.

Również tkaniny na meblach wypoczynkowych charakteryzuje wymowny minimalizm. Warto zainwestować w sofę w jednym z bazowych kolorów, np. szarym, mamy wtedy pewność, że nawet jeśli zapragniemy zmienić nieco wygląd swojego wnętrza, będzie pasować do większości aranżacji. Warto zwrócić uwagę na sofy z delikatnym wzorem geometrycznym. Pamiętajmy, że styl nowoczesny charakteryzuje się umiłowaniem prostoty i podstawowych figur geometrycznych, zwłaszcza kół

Wyważone dodatki

Zwieńczeniem naszej pracy nad nową aranżacją będą dodatki. Na salonowej sofie sprawdzi się stylowy pled, wykończony frędzlami w szaro-białym odcieniu. Pamiętajmy, aby nie przesadzić z ozdobami.

Styl nowoczesny to przede wszystkim światło i otwarta przestrzeń. Dlatego powinniśmy pamiętać o usunięciu zbędnych elementów jak wielokolorowe dekoracje, figurki czy wystawa kwiatów na parapecie. Na oknach nie montujemy firan ani ciężkich zasłon, tak aby mogło dostawać się do domu jak najwięcej światła słonecznego, jednak dla naszego komfortu dopuszczalne są jednokolorowe rolety lub żaluzje.

Aby powiększyć naszą przestrzeń, warto połączyć sąsiadujące pomieszczenia – salon z kuchnią, jadalnią lub przedpokojem. Jeżeli natomiast mamy małe mieszkanie, taki zabieg jest wręcz konieczny. Oprócz usunięcia ścianek działowych dokonać tego możemy za pomocą światła, różnorodnie zamontowanych lamp, np. halogenowych między kuchnią a jadalnią. Pomocne również będą nowoczesne lampy wiszące z regulowanymi kloszami lub industrialne lampy podłogowe. 

Aby ocieplić wnętrze...

Nie można jednak przesadzić z surowością wnętrz. Sztuka nowoczesna stosowana z umiarem może okazać się strzałem w dziesiątkę. Czarno-białe fotografie, obrazy młodych artystów czy designerskie gadżety jak ceramiczne patery lub zegary ścienne w geometryczne wzory ozdobią nasze minimalistyczne ściany. 

Jeżeli nie boisz się eksperymentować, możesz postawić na nieco mocniejsze akcenty. Może to być nowoczesna sofa w odważnym kolorze, wielobarwny dywan typu shaggy, pled w intensywnym żółtym odcieniu albo czarny zegar ścienny imitujący marmur. Takie dodatki zmienią Twoje wnętrze nie do poznania. 

Menu

Ustawienia

Stwórz darmowe konto, aby zapisywać ulubione produkty.

Zaloguj się / Rejestracja