Classic Blue kolorem roku 2020 według Pantone

Classic Blue to ciemny, wpadający w granat odcień niebieskiego, który ma kojarzyć się z kolorem nieba zaraz po zmroku lub też z barwą wody oceanu przed deszczem. Tym samym ma on powodować wyciszenie, spokój, a także dawać nadzieję i zapewniać niezawodność. Wpływa na sposób, w jaki postrzegamy świat, otwierając nas na nowe perspektywy oraz nakłaniając do głębszego zastanawiania się nad rzeczywistością. Kolor roku 2020 to zatem wybór, który powinien skłonić nas zarówno do wyciszenia, jak i refleksji oraz otwarcia się na nowe możliwości.

Z jakimi kolorami łączyć Classic Blue?

Tegoroczny wybór Pantone ma też wprowadzić do wnętrz elegancję i utrzymać je w spokojnym tonie. Ten subtelny odcień błękitu to przede wszystkim harmonia, uzyskanie przestronności i uzyskanie atmosfery relaksu. Jest uniwersalny i ponadczasowy, dlatego dobrze prezentuje się w najbardziej nowoczesnych wnętrzach, jak i tych należących do miłośników klasyki.

classic blue w make home

Classic Blue odnajduje się w towarzystwie wielu kolorów, najlepiej tych w pastelowych odcieniach. Najlepiej wygląda w połączeniu z pudrowym różem (choć będzie współgrał i z tym bardziej nasyconym), pomarańczowym, rudym czy seledynowym. Z pewnością polubi się też z szarościami czy kremową bielą, a nawet z tak wyrazistymi barwami, jak wiśniowa czerwień czy winogronowy fiolet.

Classic Blue w dodatkach

Wnętrza bazujące na kolorze roku dobrze jest dopełnić takimi materiałami, jak naturalne drewno, rattan, miedź, szkło, wełna czy granit. Doskonale prezentuje się też w zestawieniu ze złotem, szczególnie w postaci niebanalnego oświetlenia. Z tego względu sprawdzi się również we wnętrzach w stylu glamour czy art deco, gdzie najbardziej liczy się elegancja i wysublimowany styl.

classic blue ze złotem w make home

Classic Blue ciekawie odbija światło i tworzy tym samym atrakcyjne tło dla filcu, weluru oraz jedwabiu. Intrygujące połączenie będzie stanowić również błękit z jasnymi i zwiewnymi tkaninami, takimi jak zasłony czy subtelne narzuty.

classic blue w make home

Classic Blue jest kolorem, który prawdopodobnie nigdy nie wyjdzie z mody. To tym bardziej przekonuje nas do wykorzystania go w swoim wnętrzu – nie tylko w roku 2020!