Dekoracje świąteczne

Dekoracje świąteczne domu

Co roku, wraz z końcem listopada zastanawiamy się nad tym, jak będzie wyglądał świąteczny wystrój naszego domu. Mimo że stałe elementy aranżacyjne pozostają bez zmian, z roku na rok pojawiają się nowe trendy, które pozwolą na nowo odkryć magię tego okresu.

Wzorzyste tkaniny

Kratka jest nieodłącznym elementem świąt Bożego Narodzenia, a w tym roku we wnętrzach króluje ta w kolorach zieleni i czerwieni. Najlepiej prezentuje się ona na stole w postaci obrusu czy serwetek, dodając pomieszczeniu prawdziwie rodzinnej atmosfery.

świąteczny stół

Zaskakującym kolorem, który pojawia w trendach na nadchodzące święta jest czerń. W połączeniu z wyrazistymi akcentami potrafi stworzyć magiczny klimat, jednocześnie zapobiegając aranżacyjnemu chaosowi. Bez obaw - wkomponowana we właściwy sposób nie przytłoczy wnętrza, będzie za to stanowić jego wyrazisty akcent.

W tym roku można postawić również na szmaragdową i butelkową zieleń oraz klasyczną biel. Każda z tych barw stworzy zgrany duet z typowym dla świątecznego wystroju blaskiem.

świąteczne tekstylia

Dodatki – złoto

Miłej aury tym świętom dodamy przede wszystkim, uzupełniając dom o dodatki w złotym kolorze. Niech tradycyjnie znajdzie się ono na bombkach choinkowych, świecznikach czy zastawie stołowej. Doskonale będzie prezentować się też na różnego rodzaju dekoracjach, takich jak lampiony, tace czy patery.

Ważną rolę w świątecznych wnętrzach odgrywa też światło, które podobnie jak złoto, ma za zadanie wypełnić dom blaskiem. Postaw na stylowe lampy, uzupełniając wystrój o świeczki w różnych rozmiarach i kształtach.

Coraz wyraźniej widać również modę na ekologiczne dodatki. Furorę zrobią zatem ozdoby z naturalnego lnu, kory drzew czy gałęzi świerku.

tekstylia make home


Święta to przede wszystkim czas na rodzinne spotkania i leniuchowanie, podczas którego zapominamy o codziennym stresie i obowiązkach. Dlatego tak ważne jest, aby stworzyć w pełni przytulną, a tym samym atrakcyjną wizualnie przestrzeń. Z pewnością pomoże w tym ponadczasowa kratka oraz złote i naturalne akcenty.