Modne dodatki w stylu urban jungle

Styl Urban Jungle

Jednym  z najgorętszych wnętrzarskich trendów tego sezonu jest urban jungle. Miejska dżungla to przede wszystkim natura – mnóstwo zieleni, okazałych roślin i dodatków z naturalnych materiałów. Dominują tutaj soczyste odcienie zieleni, błękitu oraz żółci. Styl jungle to idealna propozycja dla osób chcących wprowadzić odrobinę egzotyki do swojego domu. 

Wielki powrót roślin doniczkowych

W tak urządzonym wnętrzu królują przede wszystkim rośliny. Kaktusy, paprocie, sukulenty i okazałe monstery – im większe, tym lepiej. Mniejsze rośliny zdobią parapety, komody czy designerskie konsole. Większe okazy jak monstery czy draceny najlepiej prezentują się w wielkich donicach na podłodze. 

W miejskiej dżungli  nie mniej ważne niż same kwiaty są doniczki, osłonki i kwietniki. Możemy zdecydować się na klasyczne osłonki ceramiczne, gliniane lub metalowe. Dobrze zaprezentują się również białe doniczki, czy nowoczesne w geometrycznych kształtach, do których najlepiej pasują kompozycje z małych kaktusów czy sukulentów. Większe kwiaty najlepiej posadzić w masywnych doniczkach glinianych. Oprócz tego w miejskiej dżungli nie powinno zabraknąć  paproci czy bluszczy wiszących w ozdobnych osłonkach, a także ręcznie plecionych koszach i tzw. makaronikach. Obok tradycyjnych rozwiązań  rośliny w stylu jungle lubią również plecione osłonki na wysokich nogach.

dodatki w stylu urban jungle

Kolory dżungli 

Inspiracje kolorystyczne pochodzą głównie z Kuby, a zwłaszcza z jej stolicy - Havany. To połączenie kolorów nasyconej zieleni, żółci i różnych odcieni błękitu. W takiej aranżacji świetnie sprawdzą się również stonowane kolory, takie jak czerń i biel oraz cała gama szarości. Oprócz jednolitych ścian w żywych barwach można postawić na nieco odważniejsze i nietypowe wykończenie – wybierając dekoracyjną tapetę z motywem tropikalnej flory. Tapeta to jeden z najprostszych sposobów na dekorację ścian i aranżację wnętrza w stylu jungle. Motyw liści i roślin na fototapecie doskonale oddają letni klimat i wprowadzą do wnętrza harmonię i spokój.

Rozmaite dodatki, dekoracyjne liście

Żadna inna stylizacja wnętrz nie ma w sobie tylu barwnych dodatków jak urban jungle. Poduszki, koce, zasłony i dywany koniecznie w żywych zieleniach i botanicznych wzorach! Najpopularniejszym printem, jaki znajdzie się na poduszkach i dekoracyjnych poszewkach będzie motyw liści i roślin. Tkaniny i materiały w liście monstery to ostatni krzyk mody! Taki wzór powinien pojawić się nie tylko na poduszkach czy zasłonkach, ale także na ścianach – w postaci obrazów i plakatów, czy wspomnianych już wcześniej dekoracyjnych tapetach. Jako dodatki świetnie sprawdzają się również kolorowe pledy z naturalnych tkanin o grubym splocie.

Styl jungle bardzo lubi naturalne materiały. W tak urządzonym wnętrzu nie powinno zabraknąć  stolika kawowego z drewna tekowego czy mahoniu. Obok licznych doniczek i dekoracyjnych osłonek, jako dodatki świetnie zaprezentują się złote lampiony, świeczki i świeczniki. Nawiązaniem do egzotycznego klimatu będą szklane figurki w kształcie kolorowego kaktusa czy rajskiego ptaka.