Trendy 2022 roku

Dodany dnia2 lat temu
Ulubione0

Trendy we wnętrzach w 2022 roku

Pełni wiary i nadziei weszliśmy w kolejny rok. Chyba powoli przywykamy do nieprzewidywalnej, pandemicznej rzeczywistości. Tym samym nieustannie staramy się szukać balansu w naszych domowych ogniskach. Robimy wiele, aby panowała w nich harmonia i poczucie bezpieczeństwa, którego tak dzisiaj nam brakuje w innych sferach życia codziennego.

W tym artykule znajdziesz przegląd najmodniejszych kolorów, stylów oraz dekoracji, które będą królować w trendach 2022 roku.

Na początek pod lupę weźmy modne kolory, które znajdziemy w rozmaitych aranżacjach i inspiracjach. Zaczniemy od koloru prognozowanego przez Instytut Pantone. W 2022 to nieoczywisty odcień, zwany Very Peri, stał się tym wyborem. Oryginalne połączenie fioletu, niebieskiego z odrobiną czerwieni ma zainspirować nas do bycia kreatywnymi, a do naszych wnętrz wprowadzić powiew świeżości.

Dodatkowo w naszych pomieszczeniach nadal sprawdzać będą się kolory ciepłe i kojące. Barwy czerwieni, złota, brąz, karmel to odcienie, które nadadzą pomieszczeniu przytulnej aury.

Biorąc pod uwagę fakt, że ogólne trendy będą mocno zakotwiczone w naturze to i w kolorach będzie to widoczne. Rozmaite odcienie zieleni, granatu i oliwki oraz cała gama beżowego to będą w trendach 2022 roku zdecydowane hity.

Jakie style będą królować we wnętrzach w 2022 roku?

Obecnie trendy maja tendencję do wzajemnego przenikania się i odważnego łączenia elementów z różnych stylów. Rzadko spotykamy się ze zjawiskiem całkowitego zniknięcia danego stylu, aczkolwiek co roku pewne akcenty wysuwają się szczególnie na prowadzenie i przykuwają naszą uwagę.

Style wnętrz w 2022 roku to zdecydowanie kontrastujące ze sobą tematy. Z jednej strony zauważalne będzie inspirowanie się naturą i prostotą form. Z drugiej zaś zaobserwujemy także modernistyczne i ekstrawaganckie połączenia kolorów i kształtów.

• Styl minimalistyczny cieszy raz większą, a raz mniejszą popularnością. W 2022 roku jasne i przestronne wnętrza z niewielką ilością mebli zdecydowanie wrócą do trendów. W opisywanym stylu chodzi o to, aby ze swojej przestrzeni wyeliminować wszelkie zbędne przedmioty, a zostawić tylko te, które będą funkcjonalne, piękne i oryginalne. Warto podkreślić, że subtelnej zmianie ulegnie paleta kolorystyczna w minimalistycznych aranżacjach. Do tej pory takie przestronne przestrzenie kojarzyły się z chłodnymi lub wręcz zimnymi odcieniami. Potrzeba komfortu, przytulności oraz poczucia bezpieczeństwa stała się w nas tak silna, że we wnętrzach minimalistycznych spotkamy teraz raczej ciepłe i kojące kolory ziemi.

• Styl vintage zyskuje na popularności z roku na rok, także wśród młodego pokolenia. Właściciele sklepów z antykami zauważają ostatnimi czasy bardzo duże zainteresowanie starociami oraz przedmiotami wyjątkowymi i z historią. Wszystko to pokazuje, że sentyment oraz szacunek do przeszłości, historii, a także umiejętność ponownego wykorzystania przedmiotów to trendy, które będą wiodły prym w tegorocznym wzornictwie i designie.

• Styl inspirowany latami 80-tymi to nieco buntownicza i odważna estetyka. Widoczna będzie ona w jaskrawych barwach i nieoczywistych połączeniach kolorystycznych. Do tego geometryczne formy, zabawne wzory oraz szczypta ironii stworzą taki trochę design z przymrużeniem oka.

Jakie tkaniny będą najmodniejsze w 2022 roku?

Już kilkukrotnie w tym artykule wspomnieliśmy, że w obecnej rzeczywistości mamy wewnętrzne pragnienie budowania ciepła i przytulności w naszych domowych ogniskach. Doskonale efekt taki osiągniemy za pomocą odpowiednich tkanin i materiałów.

W 2022 roku otuli nas welur oraz naturalna bawełna. Królować będą grube, mięsiste plusze oraz tkaniny z recyclingu. Do tego wszystkiego nie będzie mogło zabraknąć ciepłych, wełnianych koców i pledów oraz naturalnych okryć z juty i lnu.

Jakie meble najbardziej sprawdzą się w trendach 2022 roku?

W bieżącym roku coraz częściej spotkamy w pomieszczeniach meble z odzysku, które odświeżono i nadano im drugie, całkiem nowe życie. Taka filozofia i podejście do wystroju wnętrza daje nam nieograniczone możliwości. W 2022 roku mile widziane będzie wykazywanie się twórczością i kreatywnością. Stara sofa, z niemodnym obiciem, dostanie nowego wyrazu dzięki zmianie tapicerki. W ten sposób będziemy mogli przeprowadzać nieustanny, drobny lifting wnętrza tworząc tym samym naszą własną, niepowtarzalną i oryginalną przestrzeń. Meblarskie cuda tego roku będą nawiązywały do stylistyki lat 80-tych oraz vintage. Dominować będzie drewno oraz metalowe, minimalistyczne konstrukcje.

Do tego wszystkiego mocno zaznaczą się również meble modułowe, które zachwycają swoją funkcjonalnością, wytrzymałością oraz ponadczasową estetyką. Dzięki nim, z powodzeniem, dostosujesz wystrój wnętrza do indywidualnych kryteriów oraz oczekiwań.

Jak widać inspiracje wnętrzarskie 2022 roku płynąć będą z dwóch źródeł. Z jednej zaobserwujemy zdecydowany zwrot ku naturze, zarówno w barwach, jak i dekoracjach. Zainteresowanie ekologią oraz szeroko rozumiany recycling to te kierunki, którymi będziemy podążać także we wnętrzach. Z drugiej strony będzie widoczny modny, nowoczesny minimalizm, jednak trochę ocieplony i odmieniony, nawiązujący do wzornictwa minionych dekad.

Wejdź w Nowy Rok z Make Home! Gwarantujemy Ci, że z nami odmienisz swoje wnętrze zgodnie z panującymi trendami. W naszym sklepie odnajdziesz zarówno nowoczesne, jak i klasyczne meble oraz dekoracje.

Przeczytaj także:

https://makehome.pl/blog/110_veri-peri-kolor-roku-2022.html

https://makehome.pl/blog/112_sofa-do-kawalerki.html

https://makehome.pl/blog/111_wielkanoc-2022.html

Menu

Ustawienia

Stwórz darmowe konto, aby zapisywać ulubione produkty.

Zaloguj się / Rejestracja