Trendy wnętrzarskie 2023

Dodany dnia1 Rok temu
Ulubione1

Trendy we wnętrzach 2023

Nowy rok to dla wielu osób czas refleksji, postanowień i chęć do rozmaitych zmian w życiu. Często jest tak, że urządzamy nasze wnętrza już na lata, jednak lubimy przy tym nadal podążać za trendami i wprowadzać różne aranżacyjne modyfikacje. Warto śledzić trendy obowiązujące w danym roku. Pozwoli to odświeżać nasze domy i nadawać im inny wymiar.

Ten artykuł będzie przeglądem najmodniejszych elementów w dekoracji wnętrz w 2023. Zapraszamy do lektury!

Trendy w 2023 roku nie odbiegają mocno od tego, co obowiązywało w poprzednich sezonach. Niezmiennie w aranżacjach królują różnego rodzaju nawiązania do natury i ekologii. Bardzo mocno też widać tendencję do praktycznych rozwiązań oraz minimalizmu. Oprócz tego, co już znamy, bieżący sezon zdecydowanie będzie zachęcał nas do eksperymentowania i wprowadzania nieoczywistych połączeń.

Jakie style będą najpopularniejsze w 2023 roku?

W obecnym sezonie prym będą wiodły dwa, całkowicie przeciwstawne sobie, style. Pierwszy z nich to Modern Classic. Wnętrza urządzone w tym stylu opierają się na połączeniu tradycji z nowoczesnością, a momentami wręcz innowacyjnością. Najważniejsza i najistotniejsza jednak w Modern Classic jest funkcjonalność pomieszczeń. W opisywanym stylu spotkamy tradycyjne, proste meble, z minimalistycznymi zdobieniami, w kolorystyce nawiązującej do otaczającej nas przyrody. Miłośnicy tej stylistyki będą otaczać się przedmiotami bardzo dobrymi jakościowo i zapewniającymi komfort użytkowania na najwyższym poziomie.

Drugi, całkowicie nowy styl w 2023 roku, to Kawaii. Tajemniczo brzmiąca nazwa przywodzi na myśl aranżacje prosto z bajek. Nurt Kawaii pochodzi z Japonii i w dosłownym tłumaczeniu oznacza „uroczy”, „słodki”. Jego rolą jest podkreślenie delikatności, subtelności oraz elegancji pomieszczenia. Najbardziej charakterystyczne we wnętrzach urządzonych w tym stylu są pastelowe odcienie, obłe kształty i ekologiczne materiały. Wśród najmodniejszych odcieni Kawaii wymienić można róż, błękit oraz fiolet. W Kawaii spotkamy też dużo drewna, weluru, wełny kamienia, a wszystko to w dosyć słodkiej otoczce różnego rodzaju zdobień i dekoracji. W przypadku opisywanego stylu trzeba jednak pamiętać o zdrowym umiarze. Słodka, cukierkowa estetyka nie powinna być przesadzona, a jej rolą jest podkreślenie delikatności i elegancji pomieszczenia.

Trójwymiarowe dekoracje ścienne oraz tapety nawiązujące do natury jako trend w 2023 roku

Do tej pory ściany ozdabiano plakatami, obrazami oraz ciekawymi tapetami. W bieżącym sezonie królować będą trójwymiarowe dekoracje ścienne, takie jak sztukateria, lamele ścienne, a nawet boazeria. Niezwykle praktyczne rozwiązanie to także okleiny winylowe, które łączą w sobie innowacyjne właściwości z wyjątkową estetyką. Dodatkowo większość oklein posiada fakturę z efektem 3D, co idealnie wpisuje się w obecny trend. Warto wprowadzić taki zdecydowany akcent na jedną ścianę w mieszkaniu. Odmieni to pomieszczenie i nada mu zupełnie innego charakteru.

Często spotykane w aranżacji wnętrz w 2023 roku będą również tapety z motywem botanicznym. Są one zawsze powiązane z wszelkimi trendami dotyczącymi ekologii i natury. Od wielu sezonów widać, że tapety w liście i kwiaty na stałe zakorzeniły się wystroju wnętrz i nie wygląda na to, żeby w najbliższych latach miały wyjść z mody. Bardzo na topie w 2023 będą także tapety imitujące naturalne materiały. Odwzorowanie wyglądu bambusa, rattanu, lnu, czy welwetu na tapecie przykuwa wzrok i tworzy wyjątkowy efekt wizualny.

Ekologia oraz naturalne rozwiązania

Aranżacje wnętrz 2023 zdecydowanie nawiązują do natury i ochrony środowiska. W wystroju pomieszczeń widać przede wszystkim kolorystykę ziemi, naturalne materiały, dużą ilość roślin, a także motywy botanicznie. Warto wspomnieć, że trend ten nie dotyczy wyłącznie elementów wyposażenia, ale ma być po prostu stylem bycia. Mowa tu o wszelkich ekologicznych rozwiązaniach, pozwalających prowadzić bardziej świadomy tryb życia. Podstawą będą tutaj energooszczędne sprzęty, kosze do segregacji śmieci oraz meble i dekoracje zrobione z materiałów wielokrotnego użytku.

Jakie kolory będą najmodniejsze w 2023 roku?

Kolorystyka w bieżącym sezonie opierać będzie się przede wszystkim na odcieniach neutralnych, które stworzą bazę dla każdego stylu wnętrzarskiego. Mowa tu o wszelkiego rodzaju szarościach, bielach i beżach, które odpowiednio zestawione będą stanowiły podstawę dla bardziej odważnego wystroju.

Popularnością będą cieszyły się również przygaszone granaty, zielenie oraz czerwienie. Zdecydowane i żywe akcenty kolorystyczne zobaczymy w meblach i akcesoriach tekstylnych.

Jaki kolor roku 2023 ogłosił Instytut Pantone?

Elektryzujący odcień przygaszonej czerwieni, nazwany Viva Magenta, to kolor obecnego sezonu. Jego przekazem jest zachęcanie do otwierania się na wszystko co nowe i nieznane. Specjaliści z Instytutu Pantone ogłaszając kolor roku 2023 kierowali się zarówno trendami, jak i wydarzeniami, którymi emocjonowaliśmy się w ostatnich miesiącach. Inspiracją do takiego wyboru była także natura, prawda oraz autentyczność. Konkretnie odcień Viva Magenta zaczerpnięty został z czerwieni koszanelli, która jest naturalnym barwnikiem.

Kolor roku 2023 ma pulsować radością, żywiołowością oraz optymizmem. Viva Magenta doskonale odnajdzie się w formie dodatków lub niuansów kolorystycznych, takich jak tapeta, akcesoria tekstylne, zasłony, poduszki czy pojedynczy mebel.

W modnych wnętrzach tego sezonu króluje zarówno natura, jak i chęć eksperymentowania z tym, co nowe i nieznane. Tworząc spersonalizowaną przestrzeń do codziennego funkcjonowania będziemy kierować się własnym komfortem i chęcią wprowadzania odważnych i oryginalnych rozwiązań.

Zapraszamy do Make Home na noworoczne zakupy! Otwórz z nami ten sezon.

Przeczytaj także:

https://makehome.pl/blog/122_lampa-do-sypialni.html

https://makehome.pl/blog/121_stolik-kawowy.html

https://makehome.pl/blog/119_personalizacja-w-make-home.html

Menu

Ustawienia

Stwórz darmowe konto, aby zapisywać ulubione produkty.

Zaloguj się / Rejestracja