Okleiny ścienne winylowe

Dodany dnia3 lat temu
Ulubione0

Winylowe okleiny ścienne – nowa era w wystroju wnętrz.

Coraz częściej w aranżacji wnętrz poszukuje się rozwiązań, nie tylko pięknych i estetycznych, ale również funkcjonalnych oraz praktycznych. Dodatkowo fakt, że żyjemy w ciągłym zabieganiu sprawia, że szukamy bezproblemowych i szybkich sposobów na zmiany aranżacyjne w naszych domowych ogniskach.

Wszystko to możliwe jest dzięki zastosowaniu nowoczesnych oklein winylowych.

Co to jest okleina winylowa?

Winyl, czyli materiał, z którego tworzy się okleinę winylową ścienną, to niezwykle funkcjonalne tworzywo, mające bardzo szeroką gamę zastosowań i właściwości. Gdy połączy się ze specjalnym, bawełnianym podkładem staje się materiałem wyjątkowo trwałym, wytrzymałym oraz odpornym na światło i różnego rodzaju zarysowania.

Jakie są zalety winylowych oklein ściennych?

• Odporność na uderzenia i zarysowania:

Winylowe okleiny ścienne są bardzo trwałe i wytrzymałe. Świetnie sprawdzą się w pomieszczeniach mocno eksploatowanych i narażonych na różnego rodzaju uszkodzenia. Oprócz tego okleina ścienna z powodzeniem zamaskuje drobne nierówności i pęknięcia na powierzchni ściany.

• Bezpieczne i ognioodporne:

Winyl to tworzywo dodatkowo zabezpieczone specjalną, trudnopalną powłoką, odporną na alkohol oraz promieniowanie UV. Okleiny winylowe przechodzą specjalne testy, w których spełniają wyjątkowo rygorystyczne wymogi, co do rozprzestrzeniania się ognia.

• Długi czas użytkowania:

Okleiny ścienne winylowe są materiałem bardzo trwałym i wytrzymałym, dlatego okres ich użytkowania szacuje się nawet do 15 lat. Przez ten długi czas możemy być pewni, że okleina nie wypłowieje i będzie się świetnie prezentować na ścianie. W dzisiejszych czasach aspekt ten jest niezwykle istotny, gdyż ograniczamy znacznie ilość gromadzenia się odpadów z remontowanych ścian. Tak długi cykl użytkowania produktu uzyskujemy, miedzy innymi dzięki zastosowaniu podkładu bawełnianego, na którym rozprowadzana jest wierzchnia warstwa winylowa.

• Łatwość i szybkość montażu, bez widocznych łączeń:

Montaż oklein ściennych jest bardzo prosty i nie wymaga specjalnych umiejętności. Dodatkowym atutem jest fakt, że po aplikacji nie trzeba czekać do wyschnięcia. Do tego wszystkiego produkt nie wydziela intensywnego zapachu, a więc pomieszczenia, w których został zastosowany, nadają się od razu do użytku. Warto także wspomnieć, że większość oklein winylowych można położyć na ścianę tak, że pomiędzy pasami nie dostrzeżemy łączeń.

• Łatwe czyszczenie i konserwacja:

Winylowe okleiny ścienne można czyścić przy użyciu najprostszych środków, które każdy z nas posiada w swoim gospodarstwie domowym. Podczas całego okresu eksploatacji okleiny nie wymagają żadnej kompleksowej konserwacji.

• Szeroki wybór wzorów i kolorów:

Okleiny winylowe są tak wdzięcznym i plastycznym materiałem, że można je spotkać w najróżniejszej formie.

Poniżej najpopularniejsze wzory oklein ściennych, dostępnych w Make Home:

Okleina ścienna winylowa, do złudzenia przypominająca tkaninę plecioną:

https://makehome.pl/tapety/3501-okleina-winylowa-mht0-141-stonowany-bez-imitacja-tkaniny-plecionej.html

Ogromną popularnością cieszą się także okleiny strukturalne 3D:

https://makehome.pl/tapety/2164-okleina-winylowa-mht0-80-bialy-matowy.html

Dla miłośników klasyków mamy uniwersalne pasy:

https://makehome.pl/tapety/1232-okleina-winylowa-mht0-16-ciemnoszary-matowy.html

Jest też propozycja dla odważnych zwolenników motywów zwierzęcych:

https://makehome.pl/tapety/3482-okleina-winylowa-mht0-129-skora-weza-braz-ze-zlotem.html

Jak prawidłowo czyścić powierzchnie winylowe?

Sposób czyszczenia oklein winylowych uzależniony jest od rodzaju plam.

1. Wino, kawa, herbata, alkohol, mleko: Mokrą plamę w pierwszej kolejności należy osuszyć papierowym ręcznikiem, a następnie czyścić zwykłą wodą z mydłem.

2. Warzywa, owoce, soki, dżemy, czekolada, słodycze, trawa: Zmywać plamę za pomocą gąbki namoczonej w ciepłej wodzie. Temperatura wody nie powinna jednak przekraczać 40 stopni Celsjusza.

3. Kosmetyki, pomidory, krew: W tym przypadku można użyć roztworu 20% alkoholu

4. Plamy tłuste, takie jak oleje i smary: Niezwłocznie zasypać talkiem, a następnie czyścić 20% roztworem alkoholu.

Jak widać powyżej użytkowanie i montaż oklein ściennych winylowych jest nieskomplikowane i bezproblemowe. Warto na koniec wspomnieć także, że zastosowanie takiego rozwiązania w naszych wnętrzach to inwestycja odpowiedzialna, bez niepotrzebnej straty czasu i pieniędzy, a także przyjazna środowisku i proekologiczna. W przeliczeniu na cały okres użytkowania, okleiny winylowe to znaczne oszczędności. Nie wymagają one bowiem żadnych specjalnych środków podczas ich eksploatacji, a posłużą nam z pewnością przez długie lata.

Zapoznaj się już teraz z bogatą ofertą oklein ściennych winylowych w Make Home! Może już najwyższy czas na jakieś zmiany we wnętrzu?

Przeczytaj także:

https://makehome.pl/blog/112_sofa-do-kawalerki.html

https://makehome.pl/blog/110_veri-peri-kolor-roku-2022.html

https://makehome.pl/blog/101_styl-hygge-we-wnetrzu.html

Menu

Ustawienia

Stwórz darmowe konto, aby zapisywać ulubione produkty.

Zaloguj się / Rejestracja