Dzień Babci i Dziadka 2022

Dodany dnia2 lat temu
Ulubione0

Pomysły na udany prezent na Dzień Babci i Dziadka 2022

Już za kilka dni będziemy obchodzili w Polsce Dzień Babci i Dziadka. To piękne święto, które przypomina nam, jak ważną rolę pełnią w życiu wnuków ich dziadkowie. Z tej okazji w szkołach i przedszkolach od lat organizowane są specjalnie uroczystości z przedstawieniami teatralnymi. Dzieci przygotowują prace plastyczne i laurki oraz odwiedzają swoich najbliższych. Warto pielęgnować w najmłodszych tę tradycję i zachęcać do celebrowania Dnia Babci i Dziadka.

Dzień Babci i Dziadka 2022 – jaka jest historia tych świąt?

W Polsce Dzień Babci i Dziadka przypada w styczniu, kolejno 21 i 22. Mimo, że są to dwa osobne święta, zazwyczaj obchodzi się je tego samego dnia. Łączenie tych dwóch świąt ma swoją tradycję na całym świecie. W Stanach Zjednoczonych mamy Narodowe Święto Dziadków. Podobnie jest w Wielkiej Brytanii, Turcji, Włoszech i Kanadzie. USA stworzyło nawet hymn i nadało symbol niezapominajki, specjalnie dedykowany wszystkim dziadkom. Włosi czczą babcie i dziadków w dzień, który pokrywa się z katolickim świętem Anioła Stróża, co jest bardzo piękne i wymowne oraz obrazuje ten szczególny rodzaj troski, którą roztaczają dziadkowie nad swoimi wnukami.

Historia Dnia Babci i Dziadka w Polsce

W naszym kraju pierwszy został obchodzony Dzień Babci. „Express Wieczorny” w 1966 roku ogłosił oficjalnie 21 stycznia Dniem Babci. Stało się tak na pamiątkę tortu wręczonego aktorce, Mieczysławie Ćwiklińskiej, z okazji jej 85 urodzin, podczas spektaklu, w którym wspaniale odegrała właśnie rolę babci. W latach siedemdziesiątych pomyślano także o dziadkach. Idąc za innymi krajami, ustanowiono dzień 22 stycznia Narodowym Dniem Dziadka.

Dzień Babci i Dziadka 2022 - prezenty piękne i praktyczne od Make Home

Dla dziadków największym i najbardziej cennym podarunkiem jest wspólnie spędzony czas. Nie ma dla nich większej radości niż obserwowanie swoich wnucząt biegających po domu, śmiejących się w głos, czy opowiadających historie ze szkoły, przedszkola, czy podwórka. Można zaobserwować, że w starszych, często schorowanych, dziadków wnika wówczas nowy duch i niesamowita energia, którą czerpią właśnie od swoich małych pociech.

Na okoliczność tego święta przygotowaliśmy dla Was propozycje 10 oryginalnych pomysłów na prezent dla Babci i Dziadka. Skorzystaj z naszych podpowiedzi i podaruj dziadkom coś pięknego, praktycznego i symbolicznego.

Figurki dekoracyjne jako oryginalny pomysł na prezent na Dzień Babci i Dziadka

Wielu dziadków uwielbia gromadzić różne, piękne przedmioty na regałach, witrynach, czy komodach. Mają one dla nich znaczenie sentymentalne i kojarzą się z pięknymi chwilami, spędzonymi w gronie najbliższych. Niby drobiazgi, a u dziadków budzą miłe skojarzenia i przywołują cudowne wspomnienia. W Make Home dobieramy nasz asortyment tak, aby można było wybrać coś, co idealnie sprawdzi się jako prezent dla ukochanej osoby. W kontekście opisywanego święta doskonale sprawdzą się figurki dekoracyjne: „Skrzydła anioła, „Kotek glamour”, „Srebrne drzewo” oraz „Twarz z motylami na dłoni”.

Poniżej linki do wymienionych produktów:

https://makehome.pl/figurki/3738-figurka-dekoracyjna-twarz-z-motylkiem-na-dloni.html

https://makehome.pl/figurki/3677-dekoracyjna-figurka-kota-glamour-mhd0-03-85.html

https://makehome.pl/figurki/3673-figurka-srebrne-drzewo-mhd0-03-82.html

https://makehome.pl/figurki/3678-figurka-skrzydla-aniola-mhd0-03-88.html

Obraz na płótnie jako propozycja dla dziadków lubiących obcować ze sztuką na co dzień

W Make Home uwielbiamy obrazy na płótnie. Te ręcznie malowane dzieła zachwycają swoją strukturą i oryginalną formą. Poświęcamy wiele czasu dobierając obrazy pod gusta naszych klientów. Wsłuchujemy się w trendy oraz w Wasze potrzeby. Wszystko to sprawia, że znajdziesz u nas obraz dla każdego i na każdą okazję.

Dla babć i dziadków mamy do zaprezentowania nasz hit sprzedażowy – obraz „Skrzydła Anioła”, który jest nie tylko zjawiskowy i piękny, ale też bardzo symboliczny. Nasi dziadkowie to dla nas takie właśnie osobiste anioły stróże, które otaczają nas opieką, wsparciem oraz służą dobrą radą.

https://makehome.pl/obrazy-i-dekoracje-scienne/2189-recznie-malowany-obraz-na-plotnie-zlote-skrzydla-aniola-mhd0-10-39-5904161520283.html

https://makehome.pl/obrazy-i-dekoracje-scienne/2190-recznie-malowany-obraz-na-plotnie-skrzydla-aniola-mhd0-10-40-5904161520276.html

Wełniane pledy i koce jako prezent idealny na zimowe wieczory

Któż z nas nie lubi tego cudownego uczucia ciepła, gdy otulamy się grubym kocem lub pledem? Zwłaszcza teraz, gdy aura za oknem nas nie rozpieszcza, taki prezent będzie na pewno strzałem w dziesiątkę. W naszym sklepie ogromną wagę przykładamy do jakości naszych produktów, dlatego nasze wełniane koce i pledy wykonano z materiałów najwyższej jakości. Charakteryzuje je połączenie najlepszych surowców z pięknym wzornictwem. Każda babcia i dziadek na pewno będą bardzo się cieszyć z takiego praktycznego podarunku.

https://makehome.pl/strona-glowna/367-cieply-pled-o-grubym-splocie-bezowy-mha0-04-19.html

https://makehome.pl/strona-glowna/368-welniany-pled-w-pepitke-granatowo-bialy-mha0-04-32.html

Kubki na Dzień Babci i Dziadka

Dziadkowie kochają dobrą ceramikę, dlatego z pewnością uradują ich stylowe filiżanki czy kubki do kawy. Taki prezent sprawi, że pijąc swój ulubiony napój będą mieli w sercu ukochane wnuki. Poniżej typowo kobieca i elegancka filiżanka oraz oryginalny kubek do cappuccino:

https://makehome.pl/strona-glowna/3207-kubek-do-cappuccino-w-stylu-lat-70-tych-zielony-hkliving.html

https://makehome.pl/zastawa-stolowa/2925-filizanka-unc-good-morning-szarobezowa.html

Kwiaty i rośliny doniczkowe na prezent dla dziadków

Wielu z nas nie wyobraża sobie wizyty u dziadków bez żywych kwiatów, czy roślinek w doniczce. Czyż nie byłoby idealnie do kompletu podarować wazon dekoracyjny lub piękną doniczkę na kwiaty? W naszym sklepie znajdziesz bardzo bogatą ofertę w tym zakresie.

https://makehome.pl/wazony/3377-recznie-robiony-wazon-dekoracyjny.html

Mamy nadzieję, że ten wpis Cię zainspiruje i pomoże wybrać idealny prezent na Dzień Babci i Dziadka. Wybrane propozycje to nasze pomysły, ale jesteśmy pewni, że to Wy znacie najlepiej swoich dziadków i podarujecie im wspaniały prezent, prosto z serca. My chętnie w tym pomożemy!

Przeczytaj także:

https://makehome.pl/blog/93_dzien-ojca.html

https://makehome.pl/blog/109_walentynki-2022.html

https://makehome.pl/blog/96_najmodniejsze-doniczki.html

Menu

Ustawienia

Stwórz darmowe konto, aby zapisywać ulubione produkty.

Zaloguj się / Rejestracja