Dzień Ojca

Dodany dnia2 lat temu
Ulubione0

Dzień Ojca - pomysły na ciekawy prezent dla ukochanego taty.

Wokół Dnia Matki każdego roku bardzo dużo się dzieje. W telewizji pojawiają się wzruszające reklamy co najmniej miesiąc przed tym świętem. W przedszkolach i szkołach organizowane są uroczystości i specjalne gale.

Zdecydowanie mniej hucznie obchodzi się Dzień Ojca. Może warto to zmienić i nadać temu dniu większe znaczenie?

Dzisiaj tacierzyństwo wygląda zupełnie inaczej niż lata temu. Ojcowie bardziej świadomie podchodzą do wychowania swoich dzieci. Dziś już nie jest rzadkością widok taty przytulającego swoje dziecko, czy otwarcie rozmawiającego o uczuciach i emocjach.

Rola ojca kiedyś a teraz. Co się zmieniło?

Pokolenia wstecz ojciec był głównym żywicielem rodziny. Całe dnie poświęcał pracy, tak aby zapewnić swoim bliskim odpowiednie warunki życia. Często z powodu braku czasu i zmęczenia fizycznego nie miał możliwości uczestniczyć we wszystkich ważnych momentach. Nie zmienia to faktu, że taka postawa też jest godna podziwu. Tata pracujący ciężko dla swojej rodziny to uosobienie ogromnej odpowiedzialności i troski. Taki ojciec dawał dzieciom ogromne poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji.

Wiemy jednak, że nic tak nie cieszy dzieci, jak zainteresowanie, uwaga i przede wszystkich wspólnie spędzony czas. Od wielu lat głośno mówi się, jak ważna w rozwoju, zarówno chłopca i dziewczynki, jest rola mężczyzny. Z tego względu też wielu ojców pragnie aktywnie uczestniczyć w życiu rodziny. Dzięki temu, że kobiety stały się bardziej aktywne zawodowo, rodzice mogą wspólnie budować domowe ognisko. Dzisiaj tata ma więcej czasu dla swoich dzieci. Coraz częściej mężczyzna potrafi pomagać w codziennych obowiązkach, dzięki czemu też uczy szacunku do pracy, którą codziennie wkłada każda mama w prowadzenie domu.

Doceńmy zatem nasze mamy oraz ojców za ich zaangażowanie, trud i wysiłek. Dzień Ojca może być dobrą okazją do szczerej rozmowy i podziękowania za to wszystko. Zwłaszcza teraz, kiedy kontakty z rodzicami z powodu pandemii, musiały być nieco ograniczone. Pomyślmy, w jaki ciekawy sposób możemy zaskoczyć upominkiem naszych ojców w tym szczególnym dniu?

Jaka jest historia Dnia Ojca?

Obchody tego święta zapoczątkowała Sanora Dodd Smart, córka weterana wojny secesyjnej, Williama Smarta. Okoliczności temu towarzyszące są bardzo wzruszające i przejmujące. Warto pokrótce je opisać, gdyż pozwolą lepiej zrozumieć ideę obchodzenia Dnia Ojca.

19 czerwca 1910 roku w miasteczku Spokane, w stanie Waszyngton, odbyła się uroczysta msza święta poświęcona pamięci zmarłej matki Sanory. Dziewczyna wówczas uświadomiła sobie, że po śmierci jej mamy, całkowicie samodzielnie wychowaniem jej oraz jej rodzeństwa, zajął się dzielnie ojciec. Ta refleksja skłoniła ją, aby zwrócić się do władz miejskich z pomysłem stworzenia nowego święta. Chciała w ten sposób docenić trud i wysiłek swojego ojca, ale także wszystkich innych mężczyzn, którzy poświęcają się dzieciom i rodzinie.

Kiedy obchodzi się Dzień Ojca w Polsce i w innych krajach?

W naszym kraju Dzień Ojca obchodzi się od 1965 roku, zawsze 23 czerwca. W innych krajach Europy dzień ten przypada różnie. W Niemczech celebruje się go w dniu Wniebowstąpienia Pańskiego – 40 dnia od Niedzieli Wielkanocnej. We Włoszech i Hiszpanii Dzień Ojca przypada zawsze 19 marca, czyli w dzień świętego Józefa. Są też kraje, gdzie data ta jest ruchoma. Litwini Dzień Ojca obchodzą w pierwszą niedzielę czerwca, Austriacy w drugą, a Turcy w trzecią. Wyjątkiem są kraje skandynawskie, gdzie świętuje się w drugą niedzielę listopada.

Jaki prezent wybrać na Dzień Ojca?

Wybór odpowiedniego prezentu na tę szczególną okazję bywa trudny i zależy od wielu czynników. Przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę zainteresowania i pasje swojego taty. Warto też postawić na przedmioty stylowe i oryginalne, a takich na pewno nigdy nie zabraknie w Make Home.

Jeśli Twój tata jest typem podróżnika i w życiu codziennym lubi otaczać się przedmiotami, które przypominają mu miłe chwile, to może figurka dekoracyjna w kształcie jachtu będzie strzałem w dziesiątkę.

https://makehome.pl/figurki/2134-figurka-jacht-drewniany-z-kotwica-i-sterem-mhd0-09-36.html

Jest też możliwość zamówienia pięknego obrazu ręcznie malowanego dla ojców, którzy lubią obcować na co dzień z prawdziwą sztuką.

Poniżej kilka propozycji, które naszym zdaniem idealnie wpiszą się w męskie, ojcowskie gusta:

https://makehome.pl/obrazy/3367-recznie-malowany-obraz-na-plotnie-twarz-buddy.html

https://makehome.pl/obrazy/3360-recznie-malowany-obraz-na-plotnie-zaglowki.html

https://makehome.pl/obrazy/3345-recznie-malowany-obraz-na-plotnie-kolorowy-lew.html

https://makehome.pl/obrazy/3344-recznie-malowany-obraz-na-plotnie-kolorowy-tygrys.html

Dla ojców, zapalonych wędkarzy, mamy nasz hit –oryginalne, drewniane figurki w kształcie ryby, które idealnie przywołają chwile relaksu na łonie natury:

https://makehome.pl/figurki/3371-figurka-dekoracyjna-drewniana-ryba-mhd0-03-37.html

https://makehome.pl/figurki/3370-figurka-dekoracyjna-ryba-na-stojaku-mhd0-03-38.html

Wielu ojców sporo czasu spędza w pracy. Może warto pomyśleć o ozdobie do biura, która będzie przypominać naszemu tacie, że o nim myślimy i pamiętamy. W naszej ofercie mamy wiele przedmiotów, które idealnie wkomponują się w męską, biurową przestrzeń.

Oto nasze hity:

https://makehome.pl/figurki/3458-figurka-dekoracyjna-cisza.html

https://makehome.pl/obrazy/3230-ozdoba-scienna-czarny-lew-mhd0-09-50.html

https://makehome.pl/figurki/3410-figurka-zloty-ptak-na-stojaku-mhd0-03-41.html

Zapoznaj się koniecznie z cała naszą ofertą, a na pewno znajdziesz coś, co będzie ciekawym prezentem na Dzień Ojca. Nasze produkty są oryginalne i wyjątkowe. Wyróżnia je nietuzinkowe wzornictwo i wysoka jakość wykonania.

Pomimo, że Dzień Ojca stał się już tradycją, święto to nadal nie dorównuje celebrowaniu Dnia Matki. Możliwe jednak, że z każdym kolejnym rokiem będzie się to zmieniać. Dzisiaj bowiem już głośno mówi się o ogromnym wkładzie ojców w życie całej rodziny, a ich roli nie ogranicza się jedynie do bycia głównym żywicielem rodziny. Świętujmy zatem wspólnie z naszymi ojcami ich dzień, tak by poczuli, że również ich trud i wysiłek widzimy oraz doceniamy.

Przeczytaj także:

https://makehome.pl/blog/81_jak-zrobic-memory-board.html

https://makehome.pl/blog/96_najmodniejsze-doniczki.html

https://makehome.pl/blog/31_12-oryginalnych-prezentow-na-dzien-matki-do-100-150-i-250-zl.html

Menu

Ustawienia

Stwórz darmowe konto, aby zapisywać ulubione produkty.

Zaloguj się / Rejestracja