Jak zrobić memory board?

Dodany dnia3 lat temu
Ulubione0

Macie w domu jakiś stary bohomaz? Jakiś kiczowaty widoczek, obraz w prezencie od teściowej, a może modne niegdyś przez momencik dzieło wykonane jakąś niedorzeczną techniką? Właściwie nadawałoby się to to tylko na śmietnik, ale zanim go się pozbędziecie, mamy dla Was pomysł na odratowanie "sztuki" i zrobienie z niej czegoś faktycznie przydatnego. 

Potrzebne materiały: 

  • Stary obraz w ramie
  • Tkanina tapicerska z geometrycznym wzorem - w tym przypadku inspirująca tkanina GALAXI 
  • Pianka tapicerska o grubości 3 cm 
  • Gumki o grubości 1 cm (ok 3 m)
  • Klej w spreju 
  • Zawieszka i wkręty 
  • Ostry nóż i nożyczki 
  • Taker tapicerski 

1. Rozparcelowanie 

Nasz obraz pochodzi z epoki, którą nazywamy "wczesnym Kwaśniewskim", czyli z drugiej połowy lat 90. Nawet nie chcemy pamiętać, w jakich okolicznościach to "dzieło" z trójwymiarowym pejzażem trafiło do mieszkania rodziców jednej z Majsterek. 

Stary obraz

Obraz, choć wizualnie jest strasznie kiczowaty, to ma ramę w dobrym stanie i rozmiar odpowiedni, by zrobić z niego praktyczną tablicę na notatki.

Wystarczy wyjąć z ramy obraz i… odwrócić go. 

Stary obraz wyjmij z ramy i obróć

2. Gąbka 

Do rozmiaru naszego obrazu docinamy ostrym nożem gąbkę tapicerską, a następnie za pomocą kleju w spreju przyklejamy ją do jego tyłu. Wystarczy ją przycisnąć czymś ciężkim i zostawić na dosłownie kilka minut, by klej związał powierzchnie. 

Spryskujemy powierzchnie klejem

Przyklejamy piankę

3. Tapicerowanie 

W tym czasie wycinamy z tkaniny prostokąt o bokach dłuższych o  10 cm od rozmiaru naszego obrazu, tak by wystarczyło go na zakładki. Materiał przykładamy na gąbkę i dokładnie naciągamy. Przyda się do tego ktoś do pomocy. Odwracamy całość i takerem mocujemy tkaninę. Pamiętamy o wykonaniu równomiernych i mocno naciągniętych zakładek na rogach. 

Przycinanie tkaniny

4. Gumki 

Aby nasza "memory board" była naprawdę praktyczna, niezbędne będą jeszcze gumki do mocowania notatek. Rozmieszczamy je w kilku miejscach tablicy i podobnie jak tkaninę mocujemy z tyłu tablicy takerem. 

Mocowanie gumek

Mocowanie gumek cd.

Fantazyjnie rozmieszczone gumki

5. Rama 

Na koniec wystarczy tablicę umieścić w ramie i zamocować ją stabilnie na przykład za pomocą gwoździków albo wkrętów. Jeszcze tylko przykręcamy zawieszkę i finito! Z nieprzydatnej szkarady, mamy tablicę idealną na plany, leki, listy zakupów czy po prostu na zdjęcia. 

Osadzanie w ramie

Docinanie tkaniny i gumek

Mocowanie takerem

Efekt finalny

Memory board

Materiał przygotowały dla Was blogerki DIY - Majsterki, trzy dziewczyny, które uwielbiają otaczać się oryginalnymi rzeczami, a w wolnych chwilach dają zużytym przedmiotom nowe życie. 

Przeczytaj także:

https://makehome.pl/blog/84_jak-zrobic-poduszki-w-stylu-glamour.html

https://makehome.pl/blog/83_jak-zrobic-las-w-sloiku-kaktusy-i-sukulenty.html

https://makehome.pl/blog/80_jak-zrobic-abazur.html

Menu

Ustawienia

Stwórz darmowe konto, aby zapisywać ulubione produkty.

Zaloguj się / Rejestracja