Dzień Dziecka 2022

Dodany dnia2 lat temu
Ulubione0

Dzień Dziecka 2022

Już wkrótce wyjątkowy dzień, który bez wątpienia lubimy celebrować. Wszyscy rodzice, małych jak i starszych dzieci, z wielką radością, przygotowują niespodzianki dla swoich pociech i planują wspólne spędzanie czasu. Jeśli poszukujesz wyjątkowego prezentu na Dzień Dziecka, jesteśmy tu po to, aby pomóc i służyć radą. W tym artykule, w kilku zdaniach, opiszemy historię powstania Dnia Dziecka oraz przedstawimy trochę ciekawostek na temat celebrowania tego święta w innych krajach. Skupimy się również na propozycjach i pomysłach, jak obchodzić 1 czerwca tak, aby na długo został w pamięci. Podpowiemy także, jakie są popularne prezenty na tę okazję oraz zaproponujemy kilka pozycji z naszego sklepu, które będą sentymentalnym upominkiem dla naszych pociech.

Jaka jest historia Dnia Dziecka?

Okazuje się, że Dzień Dziecka jest stosunkowo nowym świętem. 20 listopada 1954 roku Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych ustanowiło Międzynarodowy Dzień Dziecka. Wiązało się to z potrzebą upowszechniania wiedzy na temat praw dziecka. Celem tych działań było także budowanie świadomości w społeczeństwie i dokładne omówienie zagadnień, konkretnie opisanych w genewskiej Deklaracji Praw Dziecka w 1924 roku.

W kontekście przygotowań na Dzień Dziecka w Polsce warto przybliżyć najważniejsze prawa dziecka. Trzeba uświadamiać swoim pociechom każdego dnia, że mimo młodego wieku, mają swoje prawa, które muszą być bezwzględnie respektowane przez rówieśników oraz dorosłych. Pozwoli to budować zdrowe granice oraz zachować czujność podczas prób ich przekraczania. Dodatkowo nauczy również empatii i wrażliwości na ludzką krzywdę. Koniecznie budujmy w młodych ludziach zdrowe poczucie, że zasługują na szacunek i odpowiednie traktowanie. Zaprocentuje to na przyszłość odpowiednimi schematami postępowania w sytuacji zagrożenia oraz zbuduje pewność siebie.

Najważniejsze prawa dziecka:

• Prawo do życia i rozwoju

• Prawo do tożsamości

• Prawo do wolności, godności, szacunku, nietykalności osobistej

• Prawo do swobody myśli, sumienia i wyznania

• Prawo do wyrażania własnych poglądów

• Prawo do wychowania w rodzinie

• Prawo do wolności od przemocy fizycznej lub psychicznej

• Prawo do odpowiedniego standardu życia

• Prawo do ochrony zdrowia

• Prawo do wypoczynku i czasu wolnego

• Prawo do nauki

• Prawo do korzystania z dóbr kultury

• Prawo do informacji

• Prawo do znajomości swoich praw

• Prawo do stowarzyszania się i zgromadzeń w celach pokojowych

Wymienione powyżej zdania wydają się nam jasne i wręcz oczywiste. Przeanalizujmy jednak, w kontekście naszej pędzącej codzienności, czy faktycznie uświadamiamy nasze dzieci w tym zakresie? Czy kiedykolwiek usiedliśmy i spokojnie omówiliśmy szczegółowo prawa dziecka? Wykorzystajmy zbliżające się święto jako okazję do szczerej rozmowy.

Prezenty na Dzień Dziecka – ciekawe pomysły

Rodzice, dziadkowie, nauczyciele i wychowawcy każdego roku starają się zrobić wszystko, aby dzień 1 czerwca był pełen atrakcji i pozytywnych emocji. Poza piknikami w placówkach i spędzaniem czasu z rówieśnikami, koniecznie zadbajmy o to, aby dzieci po prostu miały mnóstwo radości i czas wypełniony po brzegi ciekawymi aktywnościami. My najlepiej znamy nasze pociechy, więc z pewnością intuicja nam podpowie, co najbardziej wpisze się w ich gusta. Możemy zacząć celebrować Dzień Dziecka smacznym posiłkiem z najbliższymi. Dobrym pomysłem będzie wypad do ulubionej restauracji lub piknik na świeżym powietrzu. Koniecznie postawmy również na wspólne aktywności na świeżym powietrzu. Ostatnio popularne są parki rozrywki, parki linowe, czy ścianki wspinaczkowe. Zróbmy wszystko, aby ten czas był wolny od codziennych obowiązków i dajmy sobie prawo do świętowania tego pięknego dnia. Dzieci to nasze największe skarby. Zatrzymajmy się na chwilę i po prostu bądźmy razem.

W tym akapicie, celowo nie omawiamy materialnych pomysłów na prezent na Dzień Dziecka. Rodzice wiedzą, czym ich dzieci się interesują i jakie upominki będą trafione. My pragniemy zachęcić do podarowania dziecku najpiękniejszego prezentu, którym będzie wspólnie spędzony czas. Jeśli jednak pragniesz podarować wyjątkowy prezent na Dzień Dziecka mamy dla Ciebie kilka propozycji z naszego sklepu. W doborze asortymentu stawiamy na produkty, które będą wzbudzały pozytywne emocje. Staramy się tak kompletować naszą ofertę, aby znalazły się w niej także ciekawe pomysły na prezent. Nie chodzi o to, aby podarować dziecku coś, czym się pobawi kilka chwil i znudzi. Warto znaleźć coś takiego, co przywoła na myśl pozytywne chwile i emocje.

W dziale poduszki i poszewki znajdziesz wyjątkowe poduszki zwierzątka. Są to produkty wykonane ręcznie, z dbałością o każdy szczegół. Zachwycają swoją uroczą formą. Sprawdzą się jako piękna dekoracja pokoju dziecięcego oraz przytulanka. Do wyboru mamy poduszki: piesek, szop pracz, panda, lisica, lisek oraz kotek. Z produktów dedykowanych dzieciom posiadamy w ofercie także kilka obrazów ręcznie malowanych, które z pewnością rozweselą i wzbudzą pozytywne emocje. Słodki króliczek, śmieszna świnka oraz wesoły zając to nasze propozycje, które ożywią ściany w pokoju dziecka i wprowadzą do niego przyjemny nastrój. Jeśli chcesz kupić dziecku praktyczny prezent, który jednocześnie będzie ładną ozdobą to skarbonka świnka będzie strzałem w dziesiątkę. Nie tylko świetnie się zaprezentuje na półce, czy regale, ale także nauczy dziecko rozsądnie gospodarować swoim kieszonkowym oraz odkładać środki na realizację swoich planów.

Kilka ciekawostek ze świata na temat Dnia Dziecka

Czy wiedziałeś, że we wszystkich krajach świata dzieci celebrują swój dzień? Nie ma tutaj znaczenia szerokość geograficzna, wyznanie, czy obyczaje. Wszędzie jest potrzeba uczczenia pięknego etapu życia, jakim jest dzieciństwo. Chociaż termin obchodzenia tego święta jest różny w zależności od państwa, to zwyczaje z nim związane mają wiele cech wspólnych. W każdym kraju rodzice, bliscy i nauczyciele wypełniają tego dnia dzieciom czas rozmaitymi atrakcjami oraz wręczają im prezenty. We Francji w Dzień Dziecka zasiada się do stołu i podczas uroczystej kolacji wspólnie zajada się pysznym ciastem z wróżbami. Wyjątkowo celebruje się ten dzień w Australii, gdzie właściwie obchodzi się go przez cały tydzień, zaczynając od soboty poprzedzającej Międzynarodowy Dzień Dziecka.

Dzień Dziecka – podsumowanie

Bez względu na to, jakie masz pomysły na spędzenie Dnia Dziecka w tym roku, my zachęcamy Cię przede wszystkim do bycia „tu i teraz” ze swoim dzieckiem. To najpiękniejszy prezent, który na zawsze pozostanie w jego pamięci. Doceniajmy to co mamy i cieszmy się sobą każdego dnia, nie tylko, gdy jest ku temu specjalne święto, czy jakaś okazja. My zapraszamy na zakupy do Make Home, nie tylko w poszukiwaniu idealnego pomysłu na prezent.

Przeczytaj także:

https://makehome.pl/blog/104_pokoj-mlodziezowy.html

https://makehome.pl/blog/97_jak-odmienic-pokoj-dziecka-za-pomoca-dekoracji.html

https://makehome.pl/blog/79_jak-zrobic-lapacz-snow.html

Menu

Ustawienia

Stwórz darmowe konto, aby zapisywać ulubione produkty.

Zaloguj się / Rejestracja