Jak zrobić łapacz snów?

Dodany dnia3 lat temu
Ulubione0

Łapacze tradycyjnie były amuletami plemion Indian z Ameryki Północnej. Dzięki sieci wplecionej w okrąg miały magiczne właściwości - przepuszczania jedynie dobrych snów do domowników. Dziś wraz z modą na „boho” łapacze zaczęły pojawiać się po prostu jako ozdoby w sypialniach, tak dorosłych jak i dzieci. 

Najpopularniejsze są takie nawiązujące do indiańskich amuletów z siatkami misternie ułożonymi z nici czy z robionych na szydełku serwet. My jednak mamy inny pomysł. Równie efektowny, a do tego prosty w wykonaniu.

Potrzebne materiały: 

  • Tamborek do haftowania w rozmiarze 20 cm 
  • Tkanina bawełniana ze złotą nicią 
  • Wstążki materiałowe i koronkowe i różnej szerokości i kolorach 
  • Kolorowe grube nici, w tym koniecznie złota 
  • Kilka piór 
  • Kilka dzwoneczków 
  • Ostre nożyce 

1. Wycinanie 

Na tkaninie odrysowujemy okrąg o średnicy większej od tamborka o około 1,5 - 2 cm. Następnie ostrymi nożycami wycinamy go. 

Wycinanie tkaniny

2. Przywiązywanie 

Na zewnętrznym okręgu przywiązujemy wstążki i koronki, tak by przeplatały się kolorami oraz szerokościami. To jakie dobierzecie wstążki i ich układ zależy tylko od wyobraźni. Na koniec zawiązujemy złote nici. 

Przywiązywanie wstążek

3. Piórka i dzwoneczki

Nie byłoby łapacza bez piór i dzwonków, które załopoczą i zadzwonią, gdy zawieje wiatr. Ich ilość i rozkład zależy tylko od efektu, jaki chcecie osiągnąć. My zdecydowałyśmy się na dwa niebieskie pióra i dwa dzwoneczki, by nie odwracały uwagi od tkaniny w tamborku. Wykorzystajcie do ozdobienia swoich łapaczy tym, co macie w domu - świetnie sprawdzą się chociażby koraliki.

Doczepianie piórek i dzwoneczków

4. Montaż 

Gdy już wszystko mamy nawleczone i zawiązane, to czas założyć tkaninę. Wycięty materiał musimy rozmieścić równomiernie na mniejszym okręgu i spiąć go większym. Do tego celu służy śrubka na samej górze. Jeżeli tkaniny będzie nam za dużo wystawać możemy ją lekko wyciąć. Ale nie przycinajcie jej przy samym brzegu, bo być może końcówka materiału będzie potrzebna aby tamborek naciągnąć.

Montaż

Montaż

Montaż

Montaż

5.  Przycinanie 

Na koniec wystarczy już tylko przyciąć wstążki, tak by tworzyły ogon krótszy po bokach i dłuższy pod środku. Nie musi być idealnie symetrycznie. Nasz romantyczny łapacz snów jest gotowy. 

Przycinanie

Wykonany samodzielnie łapacz snów

Materiał przygotowały dla Was blogerki DIY - Majsterki, trzy dziewczyny, które uwielbiają otaczać się oryginalnymi rzeczami, a w wolnych chwilach dają zużytym przedmiotom nowe życie. 

Przeczytaj także:

https://makehome.pl/blog/85_jak-uszyc-zaslony-na-tasmie.html

https://makehome.pl/blog/84_jak-zrobic-poduszki-w-stylu-glamour.html

https://makehome.pl/blog/83_jak-zrobic-las-w-sloiku-kaktusy-i-sukulenty.html

Produkty powiązane

Menu

Ustawienia

Stwórz darmowe konto, aby zapisywać ulubione produkty.

Zaloguj się / Rejestracja