Jak odmienić wnętrze za pomocą obrazu?

Dodany dnia4 lat temu
Ulubione0

Jednym ze sposobów na to, aby odmienić przestrzeń, nie decydując się od razu na kapitalny remont, jest dobór wyjątkowych obrazów. Sprawią one, że wnętrze wypełni świeżość, mimo zachowania tej samej aranżacji.

Obrazy, nowoczesne grafiki czy fotografie na płótnie w prosty sposób wprowadzą do domu czy mieszkania artystycznego ducha. Pasują zarówno do salonu, biura czy mniej oczywistych pomieszczeń, jak kuchnia czy łazienka. W każdym z nich będą one modnym, a zarazem oryginalnym elementem wystroju.

Jeśli postanowiliśmy, że nie chcemy wprowadzać dużych zmian we wnętrzu, przed zakupem obrazów warto zastanowić się, na jaki styl postawić. Istnieje bowiem kilka sposobów na właściwe dobranie dekoracji.

Wpisany w stylistykę wnętrza

Po pierwsze, musimy wziąć pod uwagę kolorystykę wnętrza, a przede wszystkim tła, na którym będzie znajdował się obraz. Kierujmy się tutaj podstawową zasadą, która mówi, że obraz nie może zlewać się z tłem, a jednocześnie nie powinien stanowić dla niego zbyt dużego kontrastu.

Ważny jest też dobór odpowiedniego kształtu obrazu do przestrzeni, w której ma się on pojawić. Przykładowo – w przypadku wąskiej pionowej ściany najlepiej sprawdzi się obraz o tym samym kształcie albo mniejsze, nawet kwadratowe obrazy umieszczone jeden pod drugim. Z kolei kwadratowa przestrzeń powinna być zajęta przez jeden obraz o równych bokach bądź kilka, które stworzą ten sam kształt. Jeśli płótno chcemy powiesić nad stołem lub komodą, pamiętajmy, że musi być ono krótsze niż mebel.

Trzeba też wiedzieć, że obraz potrzebuje przestrzeni. Uważajmy więc na to, aby nie był on nawet częściowo przysłonięty przez regał czy szafę.

Działający na zmysły

Każdy obraz, w zależności od jego barw czy motywu, będzie oddziaływał inaczej na nasze emocje. Jeśli wybierzesz ten o mocnych – żółtych, czerwonych, pomarańczowych - barwach, silnie skontrastowanych z przestrzenią, zadziała on pobudzająco i zachęci do działania.

obraz mazy

Z kolei płótno w barwach ziemi, jak beż czy brąz, wprowadzi do wnętrza spokojną atmosferę i pomoże się odprężyć.  Stanowi doskonały dodatek do aranżacji w całości utrzymanej w tych kolorach.

obraz słoń

Mając już odpowiednio dobrany obraz, trzeba zdecydować, czy ma on wisieć czy stać. Istnieje wiele możliwości, którymi chcemy Cię zainspirować.

Przeczytaj także:

https://makehome.pl/blog/90_jak-dobierac-obrazy-do-wnetrz.html

https://makehome.pl/blog/103_sztruks-wielki-powrot-stylowej-tkaniny.html

https://makehome.pl/blog/78_klasyczne-wnetrze-w-angielskim-stylu.html

Menu

Ustawienia

Stwórz darmowe konto, aby zapisywać ulubione produkty.

Zaloguj się / Rejestracja