Łóżko do pokoju dziecka

Dodany dnia2 lat temu
Ulubione0

Jak wybrać najlepsze łóżko do pokoju dziecka?

Zdrowie i bezpieczeństwo dzieci jest tematem najważniejszym wśród rodziców. Świadome rodzicielstwo to nieustanne dokształcanie się i szukanie informacji o tym, co dla maluchów będzie najlepsze na danym etapie rozwoju. Dostęp do rzetelnej i wiarygodnej wiedzy jest dzisiaj ogromy i możemy z łatwością wyszukać to co nas interesuje w określonym momencie. Rodzice wiele zaangażowania i serca wkładają w urządzanie pokoju dla dziecka. Pragną podążać na zainteresowaniami i pasjami swoich pociech, dlatego też proces aranżowania dziecięcej przestrzeni jest zazwyczaj niezwykle przemyślany i wcześniej zaplanowany. Tyczy się to nie tylko dodatków i zabawek, ale przede wszystkim wyboru odpowiednich mebli do pokoju dziecięcego.

W tym wpisie poświecimy sporo uwagi kwestiom związanym z decyzją o zakupie najlepszego łóżka dla dziecka. Jak wiemy, dzieci rosną i zmieniają się w tempie ekspresowym i tak samo szybko też zmieniają się ich potrzeby. Należy pamiętać, że źle dobrane łóżko nie tylko zakłóca jakość snu dziecka, ale również negatywnie wpływa na jego prawidłowy rozwój.

Jakie łóżko dla dziecka będzie najlepsze?

Zarówno dzieci, jak i ich rodzice kochają rzeczy piękne i wyjątkowe. Przy wyborze łóżka dla dziecka najistotniejsze jednak powinno być bezpieczeństwo. Na szczęście producenci dzisiaj już łączą estetyczny design mebla z bezpieczeństwem, wysoką jakością materiałów i funkcjonalnością.

Jakie dodatkowe akcesoria warto zamówić do łóżek dziecięcych?

W celu maksymalnego zadbania o komfort i bezpieczeństwo warto pamiętać o łóżku dla dziecka z barierką zabezpieczającą. Jest wiele pięknych modeli łóżek i łóżeczek dziecięcych, które w komplecie mają dołączaną taką właśnie barierkę. Zazwyczaj jest ona spójna z modelem i idealnie do niego dopasowana. Tworzy wręcz rodzaj dekoracji lub oryginalnej ozdoby, a co najważniejsze możemy być spokojni, że dziecko nie wypadnie podczas snu na twardą podłogę.

W ofercie Make Home większość modeli łóżek posiada opcję domówienia barierki, dedykowanej danej kolekcji mebli dziecięcych. Warto z tego korzystać i mieć pewność, że nasza pociecha będzie mogła smacznie, wygodnie i bezpiecznie się wyspać w swoim własnym łóżku.

Innym dodatkowym elementem, który zdecydowanie podniesie walory praktyczne i funkcjonalne łóżka dla dzieckaszuflady na kółkach. Takie rozwiązanie daje nam dodatkowe miejsce do przechowywania. Tak wsuwana pod łóżko szuflada może sprawdzić się jako miejsce na pościel, zabawki lub inne cenne przedmioty.

W zakładce „Akcesoria” w kategorii „Meble dziecięce” można znaleźć wiele modeli barierek do łóżek dziecięcych oraz szuflad do łóżek, które świetnie sprawdzą się jako uzupełnienie podstawowego wyposażenia łóżka dla dziecka. Elementy te dostępne są w różnych wzorach i wariantach kolorystycznych, dzięki czemu bez problemu dobierzemy je do wybranego modelu mebla.

Z jakich materiałów wybrać łóżko dla dziecka?

Wyżej zostały szczegółowo omówione kwestie bezpieczeństwa łóżek dziecięcych. Poruszając ten temat nie można pominąć materiałów, z których tworzone są łóżka dla dzieci. Zawsze powinny to być tworzywa naturalne, najlepiej drewno lub płyty meblowe. Do malowania należy używać jedynie bezpiecznych i ekologicznych farb lub lakierów. Jest to bardzo ważne, aby o tym pamiętać i mieć na uwadze przy decyzji o zakupie łóżka dla dziecka. Ten rodzaj mebla służy nie tylko do snu i wypoczynku. To centrum zabaw i innych dziecięcych aktywności. Z tego względu trzeba także patrzeć na jakość, trwałość i wytrzymałość materiałów na łóżka dla dzieci. Biorąc te wszystkie kwestie pod uwagę, będziemy mieli pewność, że łóżko świetnie posłuży dziecku przez następne lata.

Jak odpowiednio dobrać łóżko do wieku i wzrostu dziecka?

Oczywistym jest, że innymi względami będziemy się kierować przy zakupie łóżka dla niemowlaka, niż dla przedszkolaka lub starszego dziecka. W pierwszych miesiącach życia maluch spędza w swoim łóżeczku naprawdę sporo czasu. Oprócz tego, że w nim śpi, to także zaczyna się przewracać z boku na bok, kończąc na samodzielnym stawaniu przy barierkach łóżeczka. Biorąc to wszystko pod uwagę, warto wybierać łóżeczka drewniane dla dziecka, o zaokrąglonych krawędziach, idealnie wyszlifowane i stworzone z bezpiecznych materiałów.

Na kolejnym etapie pamiętajmy o łóżkach dla dziecka z barierką zabezpieczającą. Maluch będzie w takim łóżeczku czuł się już bardziej samodzielnie, ale jednak bezpiecznie i komfortowo. Z modeli łóżek dla dziecka z barierką oraz łóżek dla dziecka z szufladą prezentujemy nasz hit sprzedażowy. Jest nim ukochane przez wszystkie dzieciaki łóżko w kształcie domku. Nadaje się idealnie dla przedszkolaków oraz dla mniejszych dzieci, gdy zamontujemy do niego barierkę. Następnym, niezwykle funkcjonalnym modelem jest łóżko dla dziecka, które rośnie razem z nim. Przemyślana i bardzo funkcjonalna konstrukcja tego łóżka pozwala regulować wysokość materaca na 3 poziomach. Do tego wszystkiego mebel ten, w późniejszym okresie, może przekształcić się w otwarty tapczanik dla starszego dziecka.

Dla szkolniaków i młodzieży wręcz stworzone będą łóżka dla dziecka z pojemnikiem na pościel lub tradycyjne łóżka jednoosobowe. Dobrze, aby posiadały także wygodne zagłówki. W wieku szkolnym bowiem sporo czasu spędza się siedząc na łóżku. Warto pamiętać również wtedy o prawidłowej postawie ciała i wygodnym ułożeniu pleców.

Jeśli stoisz właśnie przed wyborem odpowiedniego łóżka dla Twojego dziecka, nie zwlekaj i już teraz zapoznaj się z bogatą ofertą łóżek dla dzieci i młodzieży od Make Home. Pamiętamy o noworodkach, niemowlakach, przedszkolach oraz szkolniakach, a także młodzieży. Dla każdego znajdzie się wygodne, piękne i praktyczne łóżko do pokoju dziecka. Gwarantujemy komfortowy i spokojny sen na naszych bezpiecznych i funkcjonalnych łóżkach.

Przeczytaj także:

https://makehome.pl/blog/104_pokoj-mlodziezowy.html

https://makehome.pl/blog/97_jak-odmienic-pokoj-dziecka-za-pomoca-dekoracji.html

https://makehome.pl/blog/100_biurko-do-pokoju-dziecka.html

Menu

Ustawienia

Stwórz darmowe konto, aby zapisywać ulubione produkty.

Zaloguj się / Rejestracja