Biurko do pokoju dziecka

Dodany dnia1 Rok temu
Ulubione0

Jakie biurko dla dziecka najlepiej wybrać?

To i wiele innych pytań zadają sobie rodzice w tym okresie. Półmetek wakacji to czas nie tylko wypoczynku, ale też powoli do głosu dochodzą kwestie organizacyjne. Wielkimi krokami zbliża się nowy rok szkolny. Co za tym idzie, trzeba zastanowić się, co należy zmienić w pokoju dziecka, aby zbudować w jego przestrzeni miejsce służące koncentracji, skupieniu uwagi i zdrowiu. Należy pamiętać, że w okresie 6-7 lat najczęściej powstają u dzieci wady postawy. Można im jednak skutecznie przeciwdziałać. Jednym ze sposobów na prawidłową postawę ciała i zdrowy kręgosłup naszych pociech jest odpowiedni dobór mebli, takich jak biurko do nauki i krzesło do biurka.

Nie ma wątpliwości, że biurko to mebel najważniejszy w pokoju szkolniaka. Biorąc pod uwagę ilość godzin, które dziecko w wieku szklonym spędza w pozycji siedzącej, warto się temu tematowi głębiej przyjrzeć. Dobór odpowiedniego biurka do pokoju dziecka ma ogromne znaczenie i może korzystnie wpłynąć na jego prawidłowy rozwój. Zadaniem rodziców jest zadbać o wszystkie te kwestie. Prawidłowa postawa podczas siedzenia odciąża układ nerwowy i mięśniowy człowieka. Tym bardziej trzeba dopilnować tego tematu w kontekście dzieci, których ciało nieustannie się zmienia i przeobraża.

Czym kierować się przy wyborze biurka odpowiedniego dla dziecka?

Kupując biurko do pokoju dziecka trzeba wziąć pod uwagę 4 najważniejsze punkty: wysokość biurka, odpowiednia ilość szuflad i półek, miejsce ustawienia biurka w pomieszczeniu oraz kwestie wizualne mebla.

Jaka powinna być prawidłowa wysokość biurka w pokoju dziecka?

W ustawieniu wysokości blatu biurka kluczowe jest zachowanie odpowiedniej postawy ciała dziecka. Mówiąc o właściwej postawie ciała mamy na myśli przede wszystkim proste plecy. Ręce podczas pracy przy biurku powinny swobodnie spoczywać na blacie, tworząc jednocześnie kąt prosty z resztą ciała. Nie można zapomnieć o stopach. Lekarze ortopedzi i fizjoterapeuci od kilku lat biją na alarm w temacie ustawienia nóg podczas siedzenia przy biurku. Na stałe do przepisów BHP wpisany został podnóżek jako element obowiązkowy w pracy biurowej. W przypadku dzieci ustawienie stóp ma ogromne znaczenie. Podczas pracy przy biurku stopy muszą w całości być postawione na podłodze lub podnóżku, tak by nie wisiały swobodnie w powietrzu. Ich właściwe podparcie jest najważniejsze w kontekście profilaktyki wad postawy u dzieci. Całe nogi powinny być ugięte w kolanach pod kątem 90 stopni.

Biurko do pokoju dziecka, wbrew pozorom musi być dosyć sporych gabarytów. Dziecko w pierwszych latach szkoły ma mniej więcej 115-125 cm wzrostu. Wysokość biurka dla dziecka w takim przedziale wiekowym powinna oscylować między 55 a 60 cm, przy minimalnej szerokości blatu 75-100 cm.

Trzeba pamiętać, że dzieci w wieku szkolnym bardzo szybko rosną. Rocznie średnio aż 7 cm wzrostu przybywa każdemu zdrowemu dziecku. W tym kontekście warto rozważyć zakup biurka o optymalnej wysokości około 75 cm i do niego dobrać krzesło z możliwością regulacji ustawienia poziomu siedziska do blatu biurka. Dzięki temu zyskujemy pewność, że takie biurko posłuży dziecku jeszcze przez wiele lat. Możemy też zdecydować się na biurko z regulacją wysokości blatu. Do takiego modelu warto zakupić krzesło z podnóżkiem, które też jest regulowane i da się je idealnie dopasować do blatu biurka. Wtedy możemy być spokojni i mieć pewność, że meble do nauki będą rosły harmonijnie i płynnie razem z naszą pociechą.

Odpowiednia ilość miejsca do przechowywania

Ład i porządek w miejscu do nauki to sprawy ważne i istotne w kontekście koncentracji i skupienia uwagi na danej czynności. Warto przy zakupie biurka do pokoju dziecka zadbać o właściwą ilość półek, szuflad, szafek. Pozwoli to znaleźć dla każdej rzeczy swoje miejsce. Można też dokupić dostawiany do biurka kontener z szufladami. Jeśli wiemy, że nasze dziecko ma sporo książek i innych przedmiotów, które potrzebuje mieć w zasięgu ręki, warto pomyśleć o regale, który stworzy spójny komplet z biurkiem i da nam dodatkowe miejsce do przechowywania. Zyskamy w ten sposób schludną i uporządkowaną przestrzeń, która zdecydowanie korzystnie wpłynie na nastrój i samopoczucie naszej pociechy.

Gdzie ustawić biurko dla dziecka?

W kontekście umiejscowienia biurka w pokoju dziecka trzeba się kierować przede wszystkim dostępem do światła dziennego. Biurko dziecka praworęcznego powinno stać przodem lub lewym bokiem względem okna. W przypadku dziecka leworęcznego, na odwrót, czyli przodem lub prawym bokiem do okna. Zdecydowanie niewskazane jest ustawienie biurka tyłem do okna lub drzwi wejściowych. Jeśli dziecko pracuje przy biurku popołudniami i musi korzystać ze sztucznego oświetlenia, lampka na biurko u osoby praworęcznej powinna stać z lewej strony. U dziecka leworęcznego natomiast oświetlenie trzeba ustawić z prawej strony jego ciała.

Biurko do pokoju dziecka powinno być spójne z resztą wystroju

Dzieci dzisiaj są wychowywane bardzo świadomie i odpowiedzialnie. Ich zdanie jest równie ważne jak zdanie dorosłych i często brane pod uwagę. Dzięki temu dzieci i młodzież łatwo i swobodnie komunikuje swoje potrzeby i gusta. Niezwykle istotne jest słuchanie dziecięcego głosu i opinii. Jeśli dziecko ma własny wkład w wystrój pokoju, zyskujemy pewność, że będzie się dobrze czuło w swoich czterech kątach.

Obecnie łączenie aspektów praktycznych z estetycznymi jest wszechobecnym standardem. Tyczy się to także mebli. Producenci tworzą modele piękne i niezwykle funkcjonalne. Dziś możemy wybierać wśród biurek w najróżniejszych stylach aranżacyjnych i formach. Zróbmy więc wszystko, aby nasze dziecko przy swoim biurku czuło się wygodnie, swobodnie i komfortowo.

Nowy rok szkolny tuż, tuż…Zapoznaj się koniecznie z naszą wzbogaconą ofertą biurek do pokoju dziecięcego i młodzieżowego. U nas znajdziesz klasyczne modele biurek, biurka dla dziewczynki oraz nowoczesne modele biurek dla nastolatka. Z Make Home wybierzesz biurko idealne dla swojego dziecka! Nasze najświeższe modele biurek doskonale wpiszą się w pokoje młodzieżowe.

Zapraszamy!

Przeczytaj także:

https://makehome.pl/blog/99_domowe-biuro.html

https://makehome.pl/blog/94_okleiny-scienne-winylowe.html

https://makehome.pl/blog/46_regal-z-pomyslem.html

Menu

Ustawienia

Stwórz darmowe konto, aby zapisywać ulubione produkty.

Zaloguj się / Rejestracja