Jak urządzić pokój dziecięcy?

Dodany dnia4 lat temu
Ulubione0

Pokoje dziecięce to już nie zawsze feeria niedopasowanych do siebie barw, a prawdziwie stylowe wnętrza. Nie oznacza to jednak, że urządzając przestrzeń naszych najmłodszych, mamy rezygnować z kolorów i bajkowych elementów. Wręcz przeciwnie – bawmy się detalami!

To oczywiste, że rodzice najmłodszych dzieci samodzielnie decydują o tym, jak mają wyglądać ich pokoje. Z pewnością jednak będą wdzięczne, gdy w ich czterech kątach znajdzie się miejsce nie tylko na zabawki, ale i kolorowe, oryginalne ozdoby.

Niech coś wisi w powietrzu

Dzieci uwielbiają, gdy wokół nich znajdują się rozmaite dekoracje, a jeszcze większą sprawią im te umieszczone nad ich głowami, np. nad łóżeczkiem. Oryginalną propozycją są ozdobne balony w różnych kolorach i rozmiarach. Wyglądają szczególnie efektownie, gdy wiele z nich znajduje się obok siebie – wówczas nadają wnętrzu prawdziwie bajkowy klimat.

Niewątpliwą zaletą balonów jest ich ręczne wykonanie – starannie nakładane kolorowe paski, kosze wyplecione z prawdziwej wikliny, bawełniane worki z piaskiem, a także ręcznie tkana siatka. Oznacza to, że ozdoby nie tylko przykują wzrok najmłodszych, ale i będą wyróżniać się wyjątkową trwałością.

Balony do pokoju dziecięcego

Kreatywne tkaniny

Kolejnym elementem, który sprawi, że pokój dziecka nabierze przytulnej aury, są wzorzyste tkaniny. Wykorzystaj je zatem do uszycia wyjątkowych dekoracji, takich jak zasłony, poduszki czy pościel.

Jeśli dziecko jest już starsze, pozwól mu wyrazić siebie i wybrać wzór, jaki mu odpowiada. Do wyboru jest ogrom możliwości – środki transportu, narzędzia, zwierzęta, słodycze czy zabawki lub jeszcze inne, kreatywne wzory. Niech wypełnią pokój miłą atmosferą i dodadzą mu wyrazistości.

Zabawa w dom

Nie zapominaj też o tym, że meble same w sobie mogą być dekoracją. Te dziecięce odznaczają się ciekawym designem, który ma wprowadzić każde dziecko w idealny nastrój.

W ostatnim czasie dużym zainteresowaniem cieszą się te w kształcie domków. Stanowią wygodne miejsce spania lub przechowywania ubrań, zabawek czy akcesoriów, a jednocześnie są oryginalną ozdobą dziecięcego pokoju. W końcu najmłodsi uwielbiają zabawę w dom, a te meble doskonale pobudzają ich wyobraźnię.

Łóżko domek

Jak widać, w pokoju dziecięcym wszystko może stanowić ozdobę. Niecodzienne dodatki przenoszące w świat marzeń sennych, wzorzyste tkaniny czy rozbudzające kreatywność meble – wypełnij nimi wnętrze swojej pociechy, zapewniając jej dzieciństwo jak z bajki.

Przeczytaj także:

https://makehome.pl/blog/97_jak-odmienic-pokoj-dziecka-za-pomoca-dekoracji.html

https://makehome.pl/blog/98_lozko-do-pokoju-dziecka.html

https://makehome.pl/blog/100_biurko-do-pokoju-dziecka.html

Menu

Ustawienia

Stwórz darmowe konto, aby zapisywać ulubione produkty.

Zaloguj się / Rejestracja