Pokój młodzieżowy

Dodany dnia3 lat temu
Ulubione0

Na początek musisz zwrócić uwagę na kolorystykę wnętrza i dopasować je do charakteru nastolatka. Dla przykładu – ściany w kolorze czerwonym, żółtym czy pomarańczowym dodadzą mu energii. Z kolei odcienie bieli, szarości, błękitu czy zieleni uspokoją go i pomogą skupić się na nauce. Po podjęciu decyzji na temat kolorów, przyjdzie czas na zakup praktycznych mebli.

Nauka przede wszystkim

Podstawą do stworzenia odpowiednich warunków dla nastolatka jest wybór funkcjonalnych mebli, które pozwolą mu zarówno na efektywną naukę, ale i zasłużony odpoczynek. Trzeba pamiętać przede wszystkim o przystosowanym do jego wzrostu biurku oraz ergonomicznym krześle zapewniającym prawidłową postawę. Powinno ono umożliwić podparcie odcinka lędźwiowego kręgosłupa oraz dosięganie nóg do ziemi.

Biurko postaw w miejscu oświetlonym światłem słonecznym, nie zapominając o regulowanej lampce. W przypadku osób praworęcznych źródło światła musi znajdować się po lewej stronie - tak, aby cień nie zasłaniał książki czy zeszytu. Kolejna lampa powinna być usytuowana centralnie na suficie. Warto też zaopatrzyć się w lampę stojącą, która stanie się jednocześnie funkcjonalnym dodatkiem, jak i ozdobą pokoju.

Lampka do pokoju młodzieżowgo

Czas na relaks

Okres dojrzewania to czas, kiedy dziecko wciąż rośnie, a rolą rodzica jest zadbanie o to, aby zapewnić mu do tego jak najlepsze warunki. Dlatego niezbędne w pokoju nastolatka jest wygodne łóżko z odpowiednim materacem, który pozwoli na komfortowy sen każdej nocy.

Biurko w pokoju młodzieżowym

Dodatkowo, w pokoju młodzieżowym niezbędna będzie pojemna szafa i komoda, pomagające w utrzymaniu porządku. Pomieszczą one ubrania, przybory szkolne, pamiątki czy inne szpargały, których nastolatkom nigdy nie brakuje. Podobnie z resztą jak książek, najlepiej odnajdujących się na komodzie, regale czy wiszącej półce.

Meble do pokoju młodzieżowego

Kreatywność pozostaw dziecku

Aranżując wnętrze, skup się przede wszystkim na praktycznych meblach i oświetleniu, a resztę pozostaw już swojemu dziecku. Możesz na przykład zostawić pustą ścianę na wybrane przez nie plakaty czy obrazy, pozwalając mu na bycie kreatywnym. To od nastolatka powinno zależeć również czy wolne powierzchnie udekoruje stylowym globusem, czy designerską skarbonką.

Przeczytaj także:

https://makehome.pl/blog/104_pokoj-mlodziezowy.html

https://makehome.pl/blog/100_biurko-do-pokoju-dziecka.html

https://makehome.pl/blog/98_lozko-do-pokoju-dziecka.html

Produkty powiązane

Menu

Ustawienia

Stwórz darmowe konto, aby zapisywać ulubione produkty.

Zaloguj się / Rejestracja