Trendy w aranżacji wnetrz na 2021 rok.

Dodany dnia3 lat temu
Ulubione1

Trendy w aranżacji wnętrz na 2021 rok

Druga połowa roku 2020 była dla nas wszystkim czasem trudnym i wyjątkowym pod wieloma względami. Musieliśmy nauczyć się funkcjonować w zupełnie nowej rzeczywistości i znaleźć sposób na odreagowanie emocji.

Wydarzenia kilku ostatnich miesięcy wywarły ogromny wpływ na również na aktualne trendy wnętrzarskie, zarówno w kolorystyce, jak i dekoracjach. Warto przyjrzeć się im dokładniej, gdyż świadomość dotycząca tematu wpływu wystroju wnętrza na nasze samopoczucie może nas zainspirować do pozytywnych zmian.

W kwestiach barw kierunek niezmienne wyznacza nam Instytut Pantone. W tym roku zdecydowanie zaskakuje swoim wyborem. Zamiast jednego wiodącego odcienia, stawia na dwa różne i mocno odwołuje się do ich symbolicznego znaczenia. Zestawienie ze sobą odcieni szarości z żółtym jest niejako opowieścią o tym, że po ciężkich czasach zawsze wychodzi słońce.

Kolory Pantone

To kontrastujące połączenie ma nastroić nas optymizmem i nadzieją na lepsze jutro.

Kolejnym hitem tego roku będzie kolor wypromowany przez firmę Benjamin Moore, amerykański koncern produkujący farby. Jest to na pierwszy rzut oka połączenie zieleni i błękitu. Od razu nasuwa się skojarzenie z kolorem morskim, lecz ten odcień nie jest tak oczywisty. Przygaszony został szarością, co czyni go wyjątkowym i niepowtarzalnym. Warto wykorzystać go w dodatkach oraz w zestawieniu z drewnem i naturalnymi fakturami.

Niezmiennie modne i ciągle "na czasie" pozostają barwy ziemi :"szarobeże" i ciepłe miodowe brązy.

Pokój z miodowymi dodatkami

Dzięki nim uzyskamy przytulną atmosferę oraz harmonię, które w tym niepewnych czasach są nam tak potrzebne.

Rok 2021 to wnętrza stonowane i minimalistyczne, w których nacisk się kładzie na indywidualne wykreowanie przestrzeni. Wprowadzanie do pomieszczeń unikatowych, sentymentalnych i oryginalnych dodatków, czy przerabianie staroci rozbudza w nas kreatywność i daje dużo radości oraz satysfakcji. Z jednej strony króluje minimalizm i stonowane odcienie, z drugiej duży nacisk kładzie się dzisiaj na mocne, charakterystyczne akcenty aranżacyjne. Idealnie tutaj sprawdzą się ręcznie malowane obrazy, nietuzinkowe dekoracje ścienne oraz charakterystyczne zasłony, czy poduszki.

Ręcznie malowany obraz na płótnie - Kobieta folk

Takie dobrze dobrane i wyraziste elementy, nadadzą naszym wnętrzom niepowtarzalnego klimatu i stylu. W dzisiejszych czasach obcowanie z naturą znajduje swoje odzwierciedlenie również w trendach aranżacyjnych. Coraz częściej sięgamy po naturalne materiały. W domowych ogniskach króluje drewno, zarówno w meblach, jak i dodatkach.

Figurka dekoracyjna drewniana ryba MHD0-03-37

Ogromnym zainteresowaniem cieszą się również tkaniny z recyclingu - na przykład nasza popularna Terra.

Terra szary

Kolekcje Caldo

Caldo

i Sorriso

Sorriso

to zdecydowani faworyci pod względem tworzenia przytulnej aury. Zachwycają nie tylko swoją fakturą, ale i uniwersalną kolorystyką.

Dodatkowym i niezbędnym elementem trendu eko są także rośliny doniczkowe. Dobrze i pięknie wyeksponowane wprowadzą powiew natury oraz ożywią przestrzeń. Wnętrza tego roku mają przynosić nam spokój, ukojenie oraz dawać utracone poczucie bezpieczeństwa i stabilizację. Widać to zarówno w kolorystyce, jak i dodatkach. Kreujmy więc nasze otoczenie tak, aby mimo obecnie zawirowanej rzeczywistości, w naszych domach i mieszkaniach panowała uporządkowana i spójna przestrzeń.

Przeczytaj także:

https://makehome.pl/blog/88_trendy-wiosna-lato-2021.html

https://makehome.pl/blog/107_trendy-2022-roku.html

https://makehome.pl/blog/110_veri-peri-kolor-roku-2022.html

Menu

Ustawienia

Stwórz darmowe konto, aby zapisywać ulubione produkty.

Zaloguj się / Rejestracja