Nuta Halloween w nowoczesnym wnętrzu

Dodany dnia4 lat temu
Ulubione0

Wnętrze ozdobione na Halloween wcale nie musi przypominać domu strachów. Stawiając na naturalne oraz minimalistyczne wyposażenie, stworzysz klimatyczną aranżację z klasą.

Postaw dynię na pierwszym miejscu

Dynia to zdecydowanie pierwsze skojarzenie na myśl o Halloween. We wnętrzach inspirowanych tym świętem widzimy zazwyczaj tę o funkcji lampionu z upiornym uśmiechem. To jednak nie jedyny sposób na halloweenową dekorację z jej udziałem.

Podobnie jak najmodniejsze – minimalistyczne oraz skandynawskie – aranżacje, i dynia świetnie prezentuje się w bieli. Możesz przemalować ją na ten kolor i zestawić z drugą w naturalnym wydaniu lub postawić wyłącznie na jej nowoczesną odsłonę.

Jeśli ta wersja wydaje Ci się zbyt skromna, dodaj jej fantazji za pomocą filcowych oczu i ust, które bez problemu stworzysz, kierując się własną wyobraźnią.

białe dynie

Wytnij nie tylko numer

Papierowe nietoperze wyglądają dobrze nie tylko w pokoju dziecięcym! Odrysuj na czarnej tekturze przygotowany wcześniej szablon, a następnie wytnij kształty. Gotowe ozdoby możesz zawiesić na ścianie, żyrandolu czy - w przypadku pokoju na poddaszu – belkach pod sufitem.

Wypróbuj najlepiej wiele wzorów. Możesz też poeksperymentować z innymi kształtami, takimi jak dynie, pająki czy duchy – te wytnij z białego papieru. Nie przesadź jednak z różnorodnością, która może spowodować przesyt.

dekoracyjne nietoperze

Zasięgnij  z natury

Oprócz wykorzystania podstawowej dekoracji, jaką jest dynia, warto również postawić na inne detale, jak liście w odcieniach jesieni czy szyszki. Nie są to, co prawda, ewidentne symbole Halloween, jednak idealnie komponują się z kolorystyką tego święta.

Umieść je w szklanym wazonie, słoiku lub na ozdobnej paterze. Wykorzystaj przy tym naturalne materiały, takie jak juta czy wiklinowy sznurek. Naczynia możesz wypełnić też cukierkami, po które w halloweenowy wieczór  przyjdą przebrane za straszydła dzieci.

świeczki

I daj wnętrzu rozbłysnąć

Światło we wnętrzach inspirowanych Halloween odgrywa niebagatelną rolę – pozwala uzyskać mroczny klimat tego święta. W pierwszej kolejności stawiamy na świeczniki – zwłaszcza smukłe i wysokie w stylu glamour – lub modele o nietypowych kształtach, na przykład dyni.

dyna świecznik

Odpowiednie będą też różne modele lampionów i latarni, które doskonale odnajdą się w towarzystwie dyni, upiornych detali  i ognia. Zamierzony efekt osiągniemy również stawiając obok siebie kilka, a nawet kilkanaście tealightów lub małych świeczek.

Przeczytaj także:

https://makehome.pl/blog/82_jak-zrobic-wiszaca-polke-z-tkaniny.html

https://makehome.pl/blog/81_jak-zrobic-memory-board.html

https://makehome.pl/blog/79_jak-zrobic-lapacz-snow.html

Menu

Ustawienia

Stwórz darmowe konto, aby zapisywać ulubione produkty.

Zaloguj się / Rejestracja